Vefa, 3 milyon liralık yatırımla tesis yeniledi

Vefa'nın Dilovası'ndaki üretim üssünde kurulan sektörün ilk ve tek tesisi, 3 milyon liralık yatırımla yenilendi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Prefabrike ve hafif çelik yapı sektöründe faaliyet gösteren Vefa Grup, konteyner üretimlerinde kullandığı toz boya tesisini, 3 milyon liralık yatırımla yeniledi. 

Vefa açıklamasına göre şirket, öz sermayesiyle gerçekleştirdiği yatırımlarına 3 milyon liralık toz boya tesisini de ekledi. Vefa'nın Dilovası'ndaki üretim üssünde kurulan sektörün ilk ve tek tesisi, en son teknolojiyi kullanan robot sistemi ile konteynerlerdeki boya kalitesini üst seviyeye çıkarıyor. 

Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner konuya ilişkin değerlendirmesinde, yeni tesis ve teknoloji yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek, sektörde bir ilk olan yeni toz boya tesisi ile üretim kapasitelerini artırdıklarını kaydetti. 

Üretim kapasitesi ayda 3 bin 150 konteyner

Yeni tesisin üretim kapasitesinin ayda 3 bin 150 konteyner olduğunu ifade eden Güner, bu yatırımla beraber sektör ortalamalarının üzerinde bir boya kalitesine ulaştıklarının altını çizdi. Güner, dünya standartlarında, çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürettikleri yaşam konteynerleri ile Avrupa ve Amerika dahil dünyadaki pazar paylarını da artırmayı hedeflediklerini bildirdi. 

Güner, tamamen çevreci olarak dizayn edilen yeni tesisin 250 metre uzunluğa sahip olduğunu, konteyner parçalarının boyaya hazırlık amacıyla 5 farklı banyodan geçtiğini anlattı. 

Tesiste, 16 metreye kadar tek parça konteyner malzemelerinin konveyörler ile tam otomatik olarak taşınarak 6 eksenli robotlar ile yüksek kalitede boyandığını belirten Güner, robotla boyama işlemi sayesinde işçi sağlığı için riskler barındıran boyama işleminin insan gücünden tamamen bağımsız olarak gerçekleştiğini, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda üst düzey özen gösterdiklerini vurguladı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir