13 °C

Vefa, Ar-Ge şampiyonları listesinde

Vefa Holding, "Ar-Ge 250 Araştırması"nda 159. sıradan listeye girdi

Vefa, Ar-Ge şampiyonları listesinde

İSTANBUL - Vefa Holding, Türkiye'nin Ar-Ge şampiyonları listesine girdiğini duyurdu. 

Vefa Holding  açıklamasına göre, ekonominin inovasyon raporu olan ve bu yıl 8. gerçekleştirilen "Ar-Ge 250 Araştırması"nda 159. sıradan listeye giren Vefa Holding, inovasyonu kurum kültürünün bir parçası olarak görüyor. 

İnovatif ürünleri, sürekli yenilediği üretim teknolojileri ve Ar-Ge yatırımlarıyla sektörde dikkatleri üzerine çeken Vefa, Turkishtime tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye'nin inovasyon raporu Ar-Ge 250 Araştırması'nda listeye giren Türkiye'nin ilk 250 firmasından biri oldu. 

Açıklamaya göre, son 10 yılda katlanarak büyüyen ve bu büyüme grafiğinde inovasyonun katkısını fazlasıyla gören Vefa'nın yeni geliştirdiği ürünler son yıllarda bünyesindeki marka ve şirketlerin toplam cirolarının yüzde 50'sini oluşturuyor. Üretilen katma değerli çözümler de grubun büyümesinin ve rekabet üstünlüğünün lokomotifi oluyor. 

Vefa, geçtiğimiz yıllarda inovasyon çalışmalarına verdiğini önemin bir sonucu olarak grubun merkezine İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimini konumlandırmıştı. Görevi kurum içindeki tüm birimler ile etkileşimi sağlayarak inovasyon çalışmalarını yürütmek olan birimde akademik düzeyde çalışmalara imza atmış mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan geniş bir ekip bulunuyor. 

Vefa, ayrıca danışmanlar ve akademisyenlerle işbirlikleri yaparak onları da süreçlere dahil ediyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.