10 °C

Vodafone'dan 'baba' işbirliği

Vodafone, geçtiğimiz haftalarda Amerikan borsasında tarihinin en büyük halka arzını gerçekleştiren Alibaba.com ile işbirliğine vardı. Yapılan anlaşmayla Türkiye'deki işletmelerin ihracat kapasitesini artırması hedefleniyor

Vodafone'dan 'baba' işbirliği

İSTANBUL - Vodafone, Türkiye'de işletmecilerin ticaret hacmini 'e-ticaret' üzerinden artıracak önemli bir işbirliğini hayata geçirdi. Firmalar, dünyanın en büyük e-ticaret portalı olan Alibaba.com'da 365 gün 24 saat açık bir online dükkana kavuşarak hem Türkiye'ye hem de dünyaya açılabilecek. Ayrıca, 'Alibaba.com'dan onaylı üyelik', Vodafone Red Business tarifelerindeki kurumsal müşterilere tamamen ücretsiz sunulacak.

Alibaba.com onaylı üyeliği ile Türkiye'deki şirketlerin kazançlarını ve verimliliğini artırması hedefleniyor. Onaylı üyelikle Alibaba.com üzerinde güvenilir firma kategorisinde yer almaya hak kazanacak Vodafone Red Business'lılar, mevcut ve potansiyel müşterilerinin rahatça alışveriş yapmasını sağlıyor. Onaylı üyelikle firmalar bizzat Alibaba.com uzmanları tarafından değerlendiriliyor. Gerçek bir firma oldukları ve güvenilir oldukları tescil ediliyor. Böylece potansiyel müşteriler için alışverişlerde güven zemini oluşuyor. Alibaba.com aramalarında onaylı üyelerin isimleri ve ürünleri ön sıralarda çıkıyor. Alibaba.com'da daha çok ürün sergilemeye olanak tanıyan onaylı üyelik, işletmelerin işlerini büyütmelerine zemin hazırlıyor. 

Red Business tarifelerinde yüzde 50 indirim fırsatı 

Vodafone ile Alibaba.com iş birliğinden doğan proje kapsamında ayrıca 5 veya daha fazla Red Business tarifesi alındığında tarifelerde yüzde 50 indirim fırsatı sunuluyor. Vodafone Red Business dünyası, Alibaba.com onaylı üyeliği de içinde yarı fiyatına şirketlerle buluşuyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, rekabetçi global ekonomide daha güçlü bir Türkiye için işletmelerin dış ticaret kapasitelerini artırmayı sorumlulukları olarak gördüklerini belirterek, şunları kaydetti: 

'Alibaba.com'un Türkiye'de 1 milyonu aşan üyesi var'

"Kurumların verimliliklerine katkı sağlayan ve her sektöre dokunan teknoloji çözümleri geliştirirken, işletmelerin ihracatını artırmalarını destekliyoruz. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Alibaba.com'un Türkiye'de 1 milyonu aşan üyesi bulunuyor. Alibaba.com üzerinde ihracat ve ithalat yapan yerli firmalar onaylı üyelikle rekabette öne geçiyor. Vodafone olarak biz Red Business tarifelerindeki işletmelerimizin uçtan uca iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, onların masraflarını da azaltmayı hedefliyoruz. Alibaba.com ile hayata geçirdiğimiz yeni iş birliğimizle, Red Business tarifelerindeki firmalara Alibaba.com onaylı üyeliği ücretsiz sunuyoruz. Ayrıca tüm kurumsal müşterilerimiz Red Business dünyasıyla tanışabilsin diye tüm Red Business tarifelerimizde yüzde 50 indirim fırsatını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'deki firmaların gücüne güç katmak hedefimizle müşterilerimizi Vodafone Red Business tarifeleriyle tanışmaya davet ediyoruz." 

Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat ise gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili e-ticaret portalı Alibaba.com ve Vodafone'un bir araya geldiği bu projenin kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, şunları kaydetti: 

'Türk girişimciler dünyaya açılacak'

"Bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Her iki tarafın da çok büyük özveri ve kaynaklar ortaya koyarak oluşturduğu bu birliktelik, Türk şirketlerinin uluslararası alanda iş fırsatlarına açılmalarında öncü hareketlerden biri olacak. Bu iş birliği kapsamında Türk şirketleri, üstün hizmet sunan bir mobil operatörden çok uygun maliyetli iletişim hizmeti almanın yanı sıra, dünyanın en büyük ve güvenli e-ticaret platformu olan Alibaba.com'un onaylı üyeliği sayesinde sadece yerel pazarda değil dünyanın her ülkesi ile ticaret yapmaya başlayacak. Onaylı üyeliğin en büyük artısı olan firmaların gerçekliğinin tescil edilmesi, e-ticaret alanında girişimcilerimize karşılaşacakları uluslararası oyuncular karşısında net bir avantaj sağlayacak. Güvenilirliğin yanı sıra onaylı üyelerimiz onaylanmamış üyelerle kıyaslandığında hem arama sonuçlarında daha önde çıkacaklar hem de Alibaba.com üzerinde daha geniş imkanlarla çok daha fazla sayıda alıcı ve satıcı ile buluşacaklar. Türk girişimcilerinin tarihsel olarak ticarete olan yatkınlığı göz önüne alındığında, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirip işlerini yerel pazardan uluslararası pazarlara güvenle taşıyacaklarına eminiz." 

Alibaba'nın ilk halka arzı rekor kırdı

Çin'in e-ticaret alanında faaliyet gösteren dev şirketi Alibaba'nın halka arz büyüklüğü 21.8 milyar dolar ile beklenen aralığın üst sınırında gerçekleşmiş, yatırımcıların yoğun ilgisi şirketin ABD tarihinin en büyük, dünyanın üçüncü halka arzını gerçekleştirmesi sağlamıştı. Halka arz fiyatına göre piyasa değeri 167.6 milyar dolar Alibaba bu rakamla Walt Disney'den, Boeing'e kadar çok sayıda dev şirketi de geride bırakmıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.