'El Clasico'yu 500-600 milyon kişi izleyecek'

LFP Başkanı Tebas, La Liga'nın 12. haftasında oynanacak Real Madrid ve Barcelona karşılaşmasını, 500 ila 600 milyon kişinin izleyeceğini açıkladı

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İspanya'daki 1. ve 2. lig takımlarının bağlı olduğu Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun başkanı Javier Tebas, La Liga'nın 12. haftasında 21 Kasım Pazar günü oynanacak El Clasico'yu, 500 ila 600 milyon kişinin televizyonlardan izleyeceğini bildirdi. 

Tebas, Real Madrid ve Barcelona arasında oynanacak maçı, AS gazetesine değerlendirdi. Orta vadede bazı La Liga maçlarının yurt dışında oynanması için çalışma yaptıklarını kaydeden Tebas, İspanya futbolunun uluslararası marka değerinde kilit bir maç olduğu için El Clasico'nun asla ülke dışına çıkmayacağını belirtti.

Geride kalan sezon oynanan Real Madrid-Barcelona maçında Santiago Bernabeu tribünlerinde Katalonya, Barcelona ve Lionel Messi aleyhine yapılan kötü tezahüratların bu maçta olmayacağını savunan Tebas, El Clasico'nun hakemleriyle ilgili ortaya atılan iddiaların ise "saçmalık" olduğunu vurguladı. 

Javier Tebas, Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den, Lionel Messi'nin de Barcelona'dan ayrılacağına ilişkin her sezon en az iki kez basında iddialar çıktığını anlatarak, "Cristiano ve Messi'nin La Liga'dan gitmesi, Katalonya'nın bağımsız olması gibi imkansız bir şey" ifadesini kullandı.

Tebas, El Clasico için 3-3'lük skor tahmini yaptı.

Etiketler