6 °C

2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Türkiye'de

Türkiye, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın dört grubundan birine ve finaline ev sahipliği yapacak

2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Türkiye'de

FIBA Avrupa Yönetim Kurulu, Türkiye'nin, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dört gruptan birine ve final turuna ev sahipliği yapmasına karar verdi.

Toplantının ardından İstanbul'un, şampiyonanın dört grubundan birine ve ardından da 16 takımın mücadele edeceği final turu maçlarına ev sahipliği yapacağı açıklandı. 

İstanbul'daki grup maçlarının Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, final turu karşılaşmalarının ise Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacağı kaydedildi.

Şampiyonada, Finlandiya, İsrail ve Romanya'nın da turnuvanın diğer grup maçlarına ev sahipliği yapacağı belirtildi.

'Yeni jenerasyona ilham olacak'

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu ise 2017 FIBA Avrupa Şampiyonası ev sahipliğiyle ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

"2001 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda kazandığım gümüş madalya kariyerimin en önemli anlarından biriydi. Bu organizasyon, aynen 2001'de olduğu gibi Türkiye'deki spor organizasyonları için yeni bir standart oluşturacaktır. Ayrıca 12 Dev Adam, yeni jenerasyona da ilham olacaktır."

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Avrupa Şampiyonası sırasında düzenleyecekleri basketbol kampına dikkat çekerken, "Türkiye Basketbol Federasyonu için uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak, saha üzerinde yaşanan heyecanın çok daha ötesindedir. 2017 FIBA Avrupa Şampiyonası, hem ülke basketbolu hem de Avrupa Basketboluna yatırım yapmak için çok önemli bir fırsat teşkil etmektedir. CAMP PASS IT ON Avrupa projesi, bunu sağlamak için atacağımız adımlardan sadece bir tanesidir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.