Almanya'yı reddetmişti: A Milli Takım'dan çıkartılan Can Uzun'dan açıklama!

A Milli Futbol Takımı’nın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası kadrosundan çıkarılan genç futbolcu Can Uzun, hayal kırıklığına uğradığını söyleyerek, "Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve şimdi gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Kalbim attıkça; Ne mutlu Türk’üm diyene! Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum. Haydi Türkiye" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Almanya'da 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) kadrosunda yer almayan Can Uzun, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kadroda yer almadığı için hayal kırıklığına uğradığını belirten 18 yaşındaki futbolcu, şunları söyledi:

"Sevgili arkadaşlar, maalesef dün 26 kişilik nihai kadrodan çıkarıldım. Birçok güzel görüşmenin ardından çok farklı bir beklentiyle geldim. Tüm kalbimle Türkiye’yi seçtim ve ülkem için ilk büyük turnuvamda oynamayı çok istedim. Güçlü bir sezon ve iyi bir performansların ardından şimdi kadroda olamamam beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve şimdi gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Görevim, bundan sonra daha çok çalışmak, yeni kulübümde 1. Bundesliga’da iyi bir sezon geçirmek ve kendimi kanıtlamak. En büyük dileğim, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması. Takıma şimdi her şeyin en iyisini ve Avrupa Şampiyonası için başarılar diliyorum. Benim zamanım gelecek ve 2026 Dünya Kupası’nda yer almak ve oynamak için elimden gelen her şeyi yapacağım, bu benim hedefim. Türkiye’ye verdiğim sözü tutacağım. Kalbim attıkça; Ne mutlu Türk’üm diyene! Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum. Haydi Türkiye!"

Almanya Milli Takımı'nı reddetmişti

Milli Futbolcu Can Uzun'un Almanya Milli Takımı'ndan gelen teklifi reddetmiş ve Türkiye'yi tercih etmişti. Olayın ardından Bild başta olmak üzere Almanya basınının önde gelen kuruluşları olayı "Süper yetenek ve Nürnberg'in mücevheri Türkiye'yi seçti" ifadeleriyle manşetlerine taşımıştı.