10 °C

Banvit sahasında mağlup oldu

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Banvit, sahasında Almanya temsilcisi MHP Riesen'e 92-87 mağlup oldu.

Banvit sahasında mağlup oldu

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Banvit, sahasında Almanya temsilcisi MHP Riesen'e 92-87 mağlup oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçın 3. dakikası 10-9 MHP Riesen üstünlüğüyle geçildi. Crawford, Thiemann ve Trice ile hızlı hücumlarda boyalı alanı iyi kullanan konuk ekip, 4. dakikada farkı 4 sayıya çıkardı: 10-14. Chappell ve Vidmar ile farkı kapatmaya çalışan Banvit, Toppert'in dış atışlardan kazandırdığı sayılar sonrası farkı eritemedi. Alman ekibi ilk periyodu 29-25 önde tamamladı.

MHP Riesen ikinci periyoda da hızlı başladı. Banvit'in top kayıplarını Thiemann ve Martin'le cezalandıran MHP Riesen, 15. dakikada 14 sayılık (44-30) farka ulaşırken, devreyi de 52-42 üstün kapattı.

Üçüncü çeyrekte kontrolü elinde tutan Alman ekibi, dış atışlara yönelen Banvit'in düşük yüzdeli oyununu avantaja çevirerek, son çeyreğe 74-62 galip durumda girdi.

Final periyoduna Furkan Korkmaz, Theodore ikilisinin sayılarıyla başlayan Banvit, Vidmar'ın da skora katkısıyla 5. dakikada farkı 1 sayıya (79-80) indirmeyi başardı. Banvit karşısında savunmasını sertleştiren MHP Riesen, müsabakadan 92-87 galip ayrılarak rövanş maçı öncesi avantajlı bir skor elde etti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.