28 °C

Başbakanlık Koşusu'nda şampiyon belli oldu

At yarışlarında 64. Başbakanlık Kupası Koşusu'nu, jokeyliğini Uğur Polat'ın yaptığı "Perfect Warrior" isimli safkan kazandı

Başbakanlık Koşusu'nda şampiyon belli oldu

At yarışlarının en önemli koşularından 64. Başbakanlık Kupası Koşusu'nu Deniz Kurtel'in sahibi olduğu ve jokeyliğini Uğur Polat'ın yaptığı "Perfect Warrior" adlı safkan kazandı. 

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, çim pistte ve 2 bin metre mesafede gerçekleştirilen koşuda, 3 ve üzeri yaşta 11 İngiliz safkan yarıştı. 

Yarışta birinciliği "Perfect Warrior" adlı safkan 2.02.78'lik derecesiyle alırken, Levent Nuri Gelgin'in sahibi olduğu ve jokeyliğini Halis Karataş'ın yaptığı "Blaze To Win" 2.02.80 ile ikinci sırayı elde etti. Ayhan Giray'a ait, Müslüm Çelik'in jokeyliğini yaptığı "Sanzatu" 2.03.14'lük derecesiyle üçüncü, Hülya Yıldırım'ın sahibi olduğu, Selim Kaya'nın jokeyliğini gerçekleştirdiği "Yıldırımbey" ise 2.03.17 ile dördüncü oldu. 

Kazananın ikramiyesinin 500 bin lira olduğu koşuda, ikinciliğe 200 bin lira, üçüncülüğe 100 bin lira, dördüncülüğe de 50 bin lira ikramiye verildi. Yarışı galip bitiren atın sahibi ise 125 bin lirayla ödüllendirildi. 

Birincilik kupasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Pakdil, atın sahibi Deniz Kurtel'in babası Arif Kurtel'e verdi. 
 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap