20 °C

Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi kura çekimi İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi

Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri belli oldu

NYON - UEFA Kura çekimleri sonrasında temsilcilerimiz Beşiktaş ve Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecekleri gruplar ve rakipleri belli oldu.

Beşiktaş C Grubu'nda İngiliz temsilcisi Tottenham, Sırbistan ekibi Partizan ve Yunanistan temsilcisi Asteras Tripolis ile eşleşti. Trabzonspor ise Ukrayna'dan Metalist Kharkiv, Polonya'dan Leiga Varşova ve Belçika'dan Lokoren takımları ile eşleşti.

Kura çekimine göre, ilk maçların 18 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu: 

A Grubu: Villarreal (İspanya), Borussia Mönchengladbach (Almanya), Zürih (İsviçre), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) 

B Grubu: Kopenhag (Danimarka), Club Brugge (Belçika), Torino (İtalya), HJK Helsinki (Finlandiya) 

C Grubu: Tottenham Hotspur (İngiltere), Beşiktaş (Türkiye), Partizan (Sırbistan), Asteras (Yunanistan) 

D Grubu: Salzburg (Avusturya), Celtic (İskoçya), Dinamo Zagreb (Hırvatistan), Astra (Romanya) 

E Grubu: PSV Eindhoven (Hollanda), Panathinaikos (Yunanistan), Estoril (Portekiz), Dinamo Moskova (Rusya) 

F Grubu: Inter (İtalya), Dnipro (Ukrayna), Saint-Etienne (Fransa), Karabağ (Azerbaycan) 

G Grubu: Sevilla (İspanya), Standard Liege (Belçika), Feyenoord (Hollanda), Rijeka (Hırvatistan) 

H Grubu: Lille (Fransa), Wolfsburg (Almanya), Everton (İngiltere), Krasnodar (Rusya) 

I Grubu: Napoli (İtalya), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Young Boys (İsviçre), Slovan Bratislava (Slovakya) 

J Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Steaua Bükreş (Romanya), Rio Ave (Portekiz), Aalborg (Danimarka) 

K Grubu: Fiorentina (İtalya), PAOK (Yunanistan), Guingamp (Fransa), Dinamo Minsk (Belarus) 

L Grubu: Metalist Kharkiv (Ukrayna), Trabzonspor (Türkiye), Legia Varşova (Polonya), Lokeren (Belçika) 

Statü 

Dörder takımın bulunacağı 12 grupta ilk iki sırayı alan ekipler, bir üst tura yükselecek.  

Avrupa Ligi gruplarında tur atlayan 24 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 ekiple birlikte son 32 turunda mücadele edecek. 

Finale kadar çift maçlı eleme usulü uygulanacak, 27 Mayıs 2015'te Polonya'nın başkenti Varşova'daki Ulusal Stadyum'da oynanacak final karşılaşmasıyla kupa sahibini bulacak. 

Maç takvimi 

UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde: 

Grup 1. maçları: 18 Eylül Perşembe 

Grup 2. maçları: 2 Ekim Perşembe 

Grup 3. maçları: 23 Ekim Perşembe 

Grup 4. maçları: 6 Kasım Perşembe 

Grup 5. maçları: 27 Kasım Perşembe 

Grup 6. maçları: 11 Aralık Perşembe 

Son 32 turu ilk maçı: 19 Şubat 2015 

Son 32 turu rövanş maçı: 26 Şubat 2015 

Son 16 turu ilk maçı: 12 Mart 2015 

Son 16 turu rövanş maçı: 19 Mart 2015 

Çeyrek final ilk maçı: 16 Nisan 2015 

Çeyrek final rövanş maçı: 23 Nisan 2015 

Yarı final ilk maçı: 7 Mayıs 2015 

Yarı final rövanş maçı: 14 Mayıs 2015 

Final maçı: 27 Mayıs 2015 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.