8 °C

Can Batır Dünya şampiyonu oldu

Genç Erkekler kategorisinde yarışan Can Batır 400 metre Su üstü yarışında gümüş madalya, 800 metre su üstünde ise bronz madalyanın sahibi oldu. TYK Erkek Takımı 4x100 metre bayrak yarışında bronz madalya kazandı.

Can Batır Dünya şampiyonu oldu

CMAS Paletli Yüzme Kulüpler Dünya Kupası 25 – 26 Nisan  2015 tarihleri arasında, Almanya’nın  Leipzig kentinde düzenlendi. Tenis Yüzme Kayak (TYK)  Spor Kulübü sporcusu 17 yaşındaki milli yüzücü Can Batır 200 metre Su üstü  yarışında 1:28.10’luk  derecesi ile büyükler ve gençler Türkiye rekorlarını da kırarak dünya şampiyonu oldu. 

Toplam 20  ülkeden gelen  400’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonada, 2014 Türkiye Büyükler Şampiyonu İstanbul T.Y.K Spor Kulübü sporcusu, 1998 doğumlu  Can Batır 200  metre su üstü  yarışında 1:28.10’luk  derecesi ile Dünya şampiyonu olurken, bu mesafedeki büyükler ve gençler Türkiye rekorlarını da kırarak büyük bir başarı elde etti. 17 yaşındaki milli sporcu 400 metre Su Üstü yarışında 3:11.23’lük derecesi ile gümüş madalya, 800 metre su üstü kategorisinde ise 6:56.98’lik derecesi ile bronz madalya aldı. 

Can Batır 27 Şubat – 01 Mart 2015 tarihleri arasında CMAS Paletli Yüzme Kulüpler Dünya Kupası kapsamında  Macaristan’ın Eger kentinde gerçekleştirilen yarışlarda da Türkiye rekoru kırarak Dünya ikinciliğini elde etmişti. 

T.Y.K Spor Kulübü Teknik Direktörü Kamil Esen Can Batır’ın çok büyük bir başarı elde ettiğinin altını çizerek Paletli Yüzme alanında bir dünya çapında elde edilen bu başarının Türkiye adına gurur verici olduğunu belirtti. TYK olarak takım halinde çok önemli başarılar elde ettiklerinin altını çizdi. Paletli yüzmenin dünyada çok saygın bir spor dalı olduğunun altını çizen Esen, elde edilen dünya çapındaki başarılarla Türkiye’de de bu sporu yapanların sayısının artmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.    

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap