11 °C

Datome: Sözümü tuttuğum için çok mutluyum

Fenerbahçe'nin İtalyan basketbolcusu Luigi Datome, THY Avrupa Ligi'nde kupayı kazandıktan sonra saçlarını kestirmesiyle ilgili "Sözümü tuttuğum için çok mutluyum." dedi.

Datome: Sözümü tuttuğum için çok mutluyum

İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda geçen hafta düzenlenen Dörtlü Final'de Avrupa şampiyonluğu elde eden sarı-lacivertli takımın başarısında önemli rol oynayan Datome, duygularını anlattı.

Dörtlü Final'den önce "Avrupa Ligi'ni kazanırsak saçlarımı kestiririm." sözü veren Datome, final maçından sonra takım arkadaşı Pero Antic'in eline makası alarak yanına geldiğini hatırlatarak, "Kazandık ve saçlarımı kestirdim. Benim için çok özel bir andı. Felaket bir görüntü vardı ama berbere gidip düzelttirdim. Bu sözümü tutabildiğim için çok mutluyum. Kesinlikle bu sözü verdiğim için pişman değilim. Şu anki saç stilimi önemsemiyorum." ifadelerini kullandı.

Uzun saçlarını kestiren 29 yaşındaki Datome, sakallarıyla ilgili ise esprili bir şekilde, "Bunun için de söz veririm. Sakallarımı ancak Fenerbahçe NBA şampiyonu olursa keserim." diye konuştu.

"Hiçbirimiz yıldız olmayı düşünmüyoruz"

Datome, takımdan, her maçta birden fazla oyuncunun ön plana çıktığını ve bunun başarıda önemli olduğunu dile getirdi.

Diğer takımların aksine sayıları paylaştıklarını vurgulayan Datome, "Her oyuncunun skor bulabilmesi bizim takımın en önemli özelliği. Hiçbirimiz maça yıldız olmak için başlamıyoruz. Maçın içinde bizden ne isteniyorsa onu vermeye çalışıyoruz. Bunu kabullenmiş bir takımız. Takımımızın en önemli kimyası da bu." değerlendirmesini yaptı.

Fenerbahçe'den Avrupa şampiyonluğu koleksiyonuFenerbahçe'den Avrupa şampiyonluğu koleksiyonu

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.