18 °C

Dünya Şampiyonu Trabzon'dan çıktı

Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'nda Brezilya temsilcisini 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Dünya Şampiyonu Trabzon'dan çıktı

Okul Sporları Dünya Şampiyonu Trabzon Erdoğdu Anadolu Erkek Lisesi oldu. Okul Millilerimiz kupayı, vefat eden Cemal Türksev'e adadılar

Finalde Brezilya'yı Talha ve Volkan'ın attığı gollerle 2-1 yenen Okul Millilerimiz, 2015 (ISF) Dünya Futbol Şampiyonu oldu.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Guatemala'da 12-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen, Okul Sporları Kız ve Erkek Futbol Dünya Şampiyonası'nda (ISF) Ülkemizi temsil eden Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Final karşılaşmasında Brezilya'yı 2-1 yenerek tarihe geçti.

Millilerimiz kısa bir süre önce yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak vefat eden Milli Futbolcu, Cemal Türksev için oynadılar. Federasyon yönetim kurulu üyesi Mustafa Dişbudak'ın öğrencisi olan Türksev için Milliler, kupayı alacaklarına söz vererek yemin ettiler.

Karşılaşma sonrası kupa töreninde sahaya alınmayan Kız milli takımımız (Amasya Kız Spor Lisesi) sporcuları göz yaşı döktüler. Arkadaşlarının yanına tribüne çıkan Erkek sporcular arkadaşlarını teselli etti. Her zaman olduğu gibi karşılaşma sonrası millilerimiz kolbastı şov yaptılar.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap