6 °C

Efsaneler İstanbul'da yarışacak

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nın 11'inci ayağı, 11 – 12 Ekim 2014 tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa Intercity İstanbul Park’ta takipçileri ile buluşacak

Efsaneler İstanbul'da yarışacak

İSTANBUL - Dünyanın en heyecanlı motorsporları organizasyonlarından biri olan, FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nın  11'inci ayağı, 11 – 12 Ekim 2014 tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa Intercity İstanbul Park’ta takipçileri ile buluşacak.

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası , 1.9 saniyede 100 km’ye çıkabilen süper otomobiller  ile  yarışılan ve genellikle asfalt ve toprak olmak üzere karma yüzeylerden oluşan bir pist yarışı. Supercar ve RX Lites olmak üzere iki kategori içeren ve eleme usulü ile koşulan şampiyona toplam 12 ayaktan oluşmaktadır.

Motorsporlarının efsaneleri İstanbul’da

Indianapolis  500 yarışını ve Formula 1 dünya şampiyonasını kazanan  tek aktif yarış pilotu olan efsane Jacques Villeneuve, sürüş tarzı ve eğlenceli stili yüzünden  hayranları tarafından ‘Hollywood’ olarak isimlendirilen  Dünya Ralli Şampiyonu  Petter Solberg  ve  bugüne kadar hayata geçirdiği altı Gymkhana filmi ile motorsporları fenomeni olan Ken Block, 11-12 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’ta kozlarını paylaşacak.

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nda , tamamen Türk yapımı araçlardan oluşan RX Lites kategorisinde yarışan ilk ve tek Türk pilot Yiğit Timur ve Fatih Kara ise ilk defa Türk seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.