10 °C

Ersun Yanal Trabzonspor'da

Fenerbahçe'den tartışmalı şekilde ayrılan Ersun Yanal’ın Trabzonspor’a, 2 milyon euroluk bedel karşılığında ‘evet’ dediği öğrenildi ancak tecrübeli teknik adamın bir şartı var: Halilhodzic’le yolların tamamen ayrılması

Ersun Yanal Trabzonspor'da

ANKARA - UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lokeren maçında Cardozo'yu yedek bırakan, itirazları nedeniyle tribüne gönderilen teknik adam Halilhodzic'in bileti kesildi. Ersun Yanal'la bizzat temas kuran Trabzonspor CEO'su Burak Gürdal, tecrübeli hocayı 2 milyon Euro'ya ikna etti.

İkilinin yaptığı görüşmede taraflar prensip anlaşmasına vardı. Son olarak Fenerbahçe’yi çalıştıran ve Sarı-Lacivertliler’e geçen sezon açık ara şampiyonluk yaşatan Ersun Yanal’ın, Trabzonspor’a, 2 milyon Euro’luk bedel karşılığında, ‘evet’ dediği öğrenildi. Ancak Yanal’ın bu konuda bir şartı var. Tecrübeli teknik adamın, Gürdal’la yaptığı görüşmede, “Halilhodzic’le kesin olarak yollarınızı ayırmadan benden bir şey beklemeyin” dediği ifade edildi.

Ersun Yanal doğruladı

Öte yandan tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal, Trabzonspor Kulübü yöneticilerinin kendisine teklif yaptığını doğruladı.  Yanal, yaptığı yazılı açıklamada, medyada Trabzonspor ile anlaştığı yönünde haberler çıktığını belirterek, "Trabzonspor'un sayın yöneticileri tarafından tarafıma bir teklif yapıldığı doğrudur" ifadesine yer verdi.  

Yanal, yöneticilere, Trabzonspor'un bir teknik direktörü bulunduğunu, bu nedenle böyle bir görüşmeyi uygun bulmadığını kaydederek, "Takımın başında bir teknik direktör varken böyle bir görüşme yapmayı ilkesel ve etik olarak doğru bulmuyorum. Mevcut teknik direktörlerle ilgili karardan sonra teklifi değerlendirebileceğimi ilettim" değerlendirmesini yaptı.  

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.