10 °C

Fenerbahçe Ülker seride 2-0 öne geçti

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital'ı 74-73 yenerek, 2-0 öne geçti

Fenerbahçe Ülker seride 2-0 öne geçti

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital'ı 74-73 yenerek, 2-0 öne geçti.

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmada Fenerbahçe Ülker, McCalebb, Emir Preldzic, Oğuz Savaş ve Kleiza'yla, Galatasaray Liv Hospital ise Erceg, Furkan ve Markoishvili'yle skor üretirken, ilk 6 dakika 10-10'luk eşitlikle geçildi. Bu dakikadan sonra, Fenerbahçe Ülker üst üste hücumlardan boş dönerken, iyi savunma yapan sarı-kırmızılı ekip, Markoishvili, Sinan Güler ve Arroyo ile basketler kazanarak 8-0'lık seri yaptı ve 8. dakikada 18-10 öne geçti. Fenerbahçe Ülker'de bitime 3,6 saniye kala McCalebb'in basket faul ile kazandırdığı 3 sayı, ilk çeyreğin sonucunu 18-13 konuk ekip lehine belirledi.

Sarı-lacivertliler, ikinci çeyreğin hemen başında Zoric'in kazandırdığı 5 sayıyla skoru eşitlerken (18-18), Kleiza'nın 3 sayılık basketi de 13. dakikada Fenerbahçe Ülker'i 21-18 öne geçirdi. Periyodun ilk 5 dakikasında rakibine 12-2 üstünlük kuran Fenerbahçe Ülker, 25-20 üstün duruma geldi. McCalebb ile Melih Mahmutoğlu'nun sayılarına karşın, dış atışlarda Markoishvili ve Erceg'le etkili olan sarı-kırmızılı ekip, oyunda dengeyi yeniden kurdu. Karşılaşmanın ilk yarısı 34-34 eşitlikle tamamlandı.

Mücadelenini ikinci yarısında, Fenerbahçe Ülker oldukça düşük bir şut yüzdesiyle oynarken, Ömer Onan ve Emir Preldzic'in kazandırdığı basketler, sarı-lacivertli takımı oyunda tuttu. Furkan Aldemir, Markoishvili, Ender ve Erceg'in basketleriyle skor üstünlüğünü eline alan Galatasaray Liv Hospital, 26. dakika içinde 4 sayı (52-48) öne geçerken, yapılan basit top kayıpları farkın açılmasını engelledi. Konuk ekip, son çeyreğe 3 sayı farkla 56-53 galip durumda girdi.

Son periyoda Melih Mahmutoğlu ve Oğuz Savaş'ın basketleriyle başlayarak 32. dakikada skoru eşitleyen (58-58) Fenerbahçe Ülker, ardından yine oldukça tutuk bir mücadele ortaya koydu. Arroyo, Erceg ve Markoihvili'nin sayılarıyla 8-0'lık bir seri yakalayan sarı-kırmızılı ekip, 35. dakika içinde skoru 66-58 lehine çevirdi. Taraftarının da desteğini arkası alarak yeniden hareketlenen sarı-lacivertliler, Melih Mahmutoğlu, Zoric ve Bjelica'nın sayılarıyla farkı kapatma çabasına girerken, Markoishvili ile Arroyo ile karşılık veren Galatasaray Liv Hospital elindeki skor avantajını korumaya çalışsa da 38. dakika içinde skor eşitlendi: 71-71.

Son dakikasına 73-72 Galatasaray Liv Hospital'ın üstünlüğüyle girilen maçta, bitime 21,4 saniye kala Fenerbahçe Ülker, McCalebb'in basketiyle 74-73 öne geçti. Son 3,5 saniye kala dışarı çıkan topun sarı-kırmızılı takıma verilmesi Fenerbahçe Ülkerli oyuncuların ve teknik heyetin büyük tepkisini çekerken, son hücumda Galatasaray Liv Hospital atış yapamayınca Fenerbahçe Ülker müsabakadan 74-73 galip ayrıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.