5 °C

Halkbank, Rusya'ya gidişte sorun yaşamadı

CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi maçında Zenit takımıyla karşılacak olan Halbank, Rusya'ya sorunsuz şekilde gitti

Halkbank, Rusya'ya gidişte sorun yaşamadı

CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi D Grubu'ndaki üçüncü maçında Rusya'nın Zenit Kazan takımıyla karşılaşacak Halkbank, bugün sabaha karşı Kazan'a geldi.

İki ülke arasında yaşanan kriz nedeniyle Rus takımlarının Türkiye'ye gelmeyeceğinin açıklanmasının ardından, deplasmanda Zenit Kazan ile yapacağı maç için Rusya'ya giden Halkbank kafilesi, herhangi bir sorun ile karşılaşmadı. Kazan'daki Türk konsolosluğu yetkililerinin havalimanında karşıladığı Halkbank kafilesi, sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yaptı. Rusya ile yaşanan diplomatik gerginliğin, ülkeye giriş ve otele gelişte hiçbir soruna neden olmaması, kafilede moralleri yükseltti.

St. Petersburg Kazan Spor Salonu'nda 2 Aralık Çarşamba günü Zenit Kazan'la karşı karşıya gelecek Halkbank takımına, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu da eşlik etti.

'Puanla döneceğiz'

Halkbank Erkek Voleybol Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, Kazan'a yorucu bir yolculuktan sonra geldiklerini belirterek, "Burada hem çalışıp, hem dinleneceğiz. Halkbank takımı her maça kazanmak için çıkar. Buradan puanla dönmek için elimizden gelen yapacağız. Arkadaşlarıma güveniyorum" diye konuştu.

Takımın milli yıldızlarından Emre Batur da önce fiziksel koşullara adapte olacaklarını, ardından da Zenit mesaisine başlayacaklarını ve Türkiye'ye puanla dönme konusunda iddialı olduklarını dile getirdi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.