İkinci pisti Düzce'ye yaptıracak

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Sofuoğlu, "Yeni pisti Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapmaya karar verdik. İnşallah pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni yarış pistini Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapma kararı aldıklarını bildirdi. 

Sofuoğlu, sosyal paylaşım sitesi hesabında paylaştığı mesajda, yeni yapılacak pist için birkaç aydır farklı yerlerde incelemelerde bulunduklarını belirtti.  

Yeni pisti Cumayeri'nde yapmaya karar verdiklerini bildiren Sofuoğlu, "İnşallah pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor. Dozerler piste giriş yapacaklar. Allah nasip ederse mayısta ilk asfaltı atmayı, haziran ya da temmuzda Türkiye Şampiyonası'nın bir ayağını burada gerçekleştirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Sofuoğlu, pistte sadece motosiklet değil, otomobil yarışlarının da yapılabileceğini belirterek, şunları paylaştı: 

"Her türlü pist yarışlarının yapılabileceği, güvenlik olsun, tasarım olsun bu alanlarda dünya standartlarında özel bir parkur hazırlanacak. Pistin dizaynını bizzat kendim yapacağım. Bütün çalışmalarıyla A'dan Z'ye kendim koşturup uğraşacağım. Pisti buraya yapmamızda hem Cumayeri Belediye Başkanımızın yoğun ısrarları ve gösterdikleri itinadan ve bölgenin çok elverişli olmasından dolayı ayrıca Sakarya'da halihazırda bulunan pistimizden ötürü son kararımızı burada yapılması yönünde verdik. Cumayeri Belediye Başkanımız Sayın Recep Tuna'ya gösterdikleri ilgiden ötürü çok teşekkür ederim. Önümüzdeki hafta basınla alakalı gerekli açıklamaları ve bilgilendirmeyi yapacağım. Ülkemize inşallah hayırlı olsun." 

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna ise Sofuoğlu ile alanda bir inceleme yaptıklarını ve kendisinin de bölgeyi beğendiğini vurguladı. 

Alanda son bir inceleme yapılacağını anlatan Tuna, "İnşallah ilçemiz için hayırlı bir yatırım olacak. Milli motosikletçimiz Sofuoğlu'nun ismini taşıyacak bu pistte birçok dünya şampiyonu çıkar. Yarın kendisi ile alanda tekrar birlikte olacağız. En kısa zamanda çalışmalara başlanacak" diye konuştu. 

Bu konularda ilginizi çekebilir