İşte Milli Takım'ın yeni formaları

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2014 yılında iç saha ve deplasmanda giyeceği formalar yenilendi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Nike tarafından tasarlanan ve Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2014 yılında iç saha ve deplasmanda giyeceği formalar tanıtıldı.

Performansta yeniliğin ve ince ayrıntıların dikkat çektiği formalar, "Türk kültürünün benzersiz tarzı ve milli gururunun zarif bir yansıması" olarak tasarlandı.

Geleneksel şeritli tasarıma sahip formalar, Türk kültürünün bir parçası olan, koruyucu özelliği yanında kudreti simgeleyen çintemani deseninden ilham alınarak üretildiği belirtildi. Türk Milli Takımı'nın en önemli simgesi ay yıldızlı arma ise, kalbin tam üstünde büyütülerek yer aldı.

Tamamen kırmızı renkten oluşan iç saha forması ve beyaz renkteki deplasman formasının göğüs kısmından geçen çintemani desenli kırmızı şerit, formaya göz alıcı bir estetik kazandırırken Milli Takım ruhunu da göklere çıkartıyor.

Formanın ense kısmındaysa nazar boncuğunu taşıyan üçgen şeklinde dokunmuş bir parça yer alıyor.

Formalar, oyuncuları sahada baskı altında kuru ve serin tutmaya yardımcı olmak için teri vücuttan arındıran Nike Dri-FIT teknolojisiyle üretildi.

İç saha formasının şortları kırmızı renkte tasarlanırken, deplasman şortlarında beyaz tercih edildi. Şortların dar kesimi, hareket kabiliyetini ve konforu arttırmak için özel tasarlandı.

İşte Milli Takım'ın iç ve dış saha formaları:

miili_takimforma.jpg

milliforma.jpg

 

Bu konularda ilginizi çekebilir