18 °C

Kağıt bilet devri kapandı

Elektronik bilet uygulamasının hayata geçirilmesiyle 'Passolig' kart dönemi bugünden itibaren başladı

Kağıt bilet devri kapandı

ANKARA - Türk futbolunda "kağıt bilet" devri bugün itibarıyla sona erdi. "Passolig" kart dönemi bugünden itibaren başladı ve Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin e-biletleri satışa çıktı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, futbol sahalarında istenmeyen olayların önüne geçmek için 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında oluşturulan elektronik bilet (e-bilet) uygulamasının hayata geçirilmesiyle, "Passolig" kart dönemi bugünden itibaren başladı.

Uygulama sayesinde futbolda fanatizmin, holiganlık seviyesinde yaşanmasının önüne geçilmesi ve tribünlerin hoş olmayan, istenmeyen görüntülerden arınması bekleniyor.

Şiddet olaylarına karışan seyircilerin tespit edilmesine büyük katkı sağlayacak e-bilet uygulaması sayesinde, statlardaki güvenlik zafiyeti asgariye indirilecek ve seyirden men cezası almış kişilerin belirlenmesi kolaylaşacak.

Kartı olmayana bilet yok

Uygulama gereği bugünden itibaren elektronik kart (Passolig kart) sahibi olmayanlara bileti satışı yapılmayacak.

Maçlara giriş yapmak isteyenler, öncelikle "www.passolig.com.tr" sitesi veya özel satış noktalarından passolig kartlarını alacaklar. Kart alan taraftarlar, istedikleri maçın giriş biletini, "passo.com.tr" sitesi üzerinden veya stat gişelerinden kartlarına yükleyebilecek.

Taraftarlar, stat kapılarına konan elektronik okuyuculara kartlarını okutarak maça giriş yapabilecekler.

Passolig kart ayrıca banka kartı, kredi kartı, kulüp taraftar kartı, anlaşmalı şehirlerde ulaşım kartı ve mağaza indirim kartı gibi değişik konularda da hizmet verecek.

Sezon sonuna kadar kombineler kullanılabilecek

Kombine kart sahipleri 2013-2014 sezon sonuna kadar mevcut kombine kartlarıyla statlara giriş yapabilecekler.  

Bu sezon alınacak Passolig kartlar, 2014-2015 sezonu sonuna kadar geçerli olacak. Gelecek yıl için kombine kart almak isteyenlerin ise Passolig kartına sahip olmaları gerekecek.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap