25 °C

Lena Erdil’in yeni hedefi dünya şampiyonluğu

Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, Ağustos’ta Çeşme’de kazandığı Türkiye Şampiyonası’nın ardından şimdi de PWA Dünya Turu kadınlar slalom kategorisinde birinci olmak istiyor.

Lena Erdil’in yeni hedefi dünya şampiyonluğu

Uluslararası arenada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, 2017 yılında elde ettiği başarılı sonuçları sürdürmek istiyor.

Türkiye Slalom Ligi’nde 4 ayağın 3’ünü kazanan, Türkiye Şampiyonası’nı da kimseye kaptırmayan Erdil, Büyük Okyanus’un güneybatısında Fransa’ya bağlı bir ada olan Yeni Kaledonya’da sezonun son ayağına çıkacak. Kadınlar slalom kategorisinde mücadele edecek başarılı sporcu, Güney Kore ayağını ikinci, Japonya’yı üçüncü, Danimarka’yı ise dördüncü sırada bitirmişti.

Kariyerinde iki IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu apoleti de bulunan Lena, sporun en prestijli turnuvası PWA Dünya Turu’nda ise 2014 ve 2016 yılında dünya ikincisi olurken 2012 ile 2015’te dünya üçüncülüğü elde etmişti.

Quita-Offringa ile kapışacak

Lena Aylin Erdil’in birincilik kovalacağı yarışta rüzgar sörfünde rekabet ettiği Arubalı Sarah-Quita Offringa da ter dökecek. Sörfün önemli isimlerinden olan Offringa, PWA World Tour’un slalom kategorisindeki son ayak öncesinde Erdil’in 60 puan önünde yer alıyor. Tecrübeli isim 2970, Sarah ise 3030 puanda bulunuyor.

Ancak Lena Aylin Erdil formuyla dikkat çekiyor. Türkiye Şampiyonası’nda zirveyi kaptırmayan Erdil, dünyada da kalitesini daha önce kanıtlamıştı.

Başarılı sporcu, daha önce Yeni Kaledonya’da bir üçüncülük (2015), bir de ikincilik (2014) elde etmişti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap