Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası başlıyor

Avrupa Kiteboard Şampiyonası bu yıl Mercedes-Benz'in sponsorluğuyla ilk kez Türkiye'de gerçekleşecek. Organizasyon sadece kiteboard şampiyonasıyla kalmayacak, Bozcaada'da yaklaşık bir hafta sürecek etkinliklerle Türkiye'nin ilk ve tek ada festivali olacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

TAYLAN ÖZGÜR DİL / İSTANBUL

Bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi planlanan 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' 23-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. 

'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası' ve 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı. Toplantıya, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, IKA Başkanı Markus Schwendter ve Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu katıldı.

Bozcaada festivali ve Kite organizasyonu hakkında görüşlerini anlatan Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, yaptığı açıklamada, “Mercedes – Benz bir konuya el attığı zaman onun içinde devamlılık temel şartlardan bir tanesidir. Bozcaada ve Kite’i Uzun yıllar çeşitli turnuvaların yapıldığı bir merkez haline getirmenin temel hedefiyle yola çıktık. Bizim markamızı beğenen kişilerin Kite'a ilgi duyduğunu biliyoruz. Kite sporu yeni gelişen ve tanınan bir spor. Ana sponsoru olduğumuz organizasyonun bölge ve Türkiye turizmine de önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu. 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli ise Kite sporunun yelken sporunun en gözde dallarından birisi olduğunu söyledi. Belli, dünyanın kaliteli yarışçılarını Bozcaada'da ağırlayacakları için mutlu olduklarını belirterek, "Yelken çeşitli dallardan oluşuyor. Kiteboard’da bizim şu anda gözde sınıflarımızdan birisi. Bozcaada’da güzel keyifli bir yarış olacağına inanıyorum. Dünyanın kaliteli yarışçılarının buraya geleceğini ve katkı sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

'Dünyaca ünlü sporcular yarışacak'

Organizasyon şirketi Playmaker'in Ajans Başkanı Kerem Mutlu, Playmaker olarak geleneksel iletişim mecralarına, alternatif sportif iletişim mecraları üreten ve pazarlayan, spor odaklı bir pazarlama iletişimi ajansı olduklarını aktardı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok federasyonun çözüm ortağı olarak önemli spor organizasyonlarına imza attıklarına dikkat çeken Kerem Mutlu, “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”nin de bu önemli etkinliklerden biri olduğunu kaydetti. Festivalin, Mercedes- Benz’in ana sponsorluğunda, Çanakkale Valiliği ve Bozcaada Belediyesi’nin destekleriyle düzenleneceğini söyleyen Kerem Mutlu, “Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Kiteboard Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye ayağı bu yıl ilk kez Bozcaada’da gerçekleşecek” dedi. 

Kerem Mutlu, Türk Milli Kiteboard Sporcusu Bilge Öztürk başta olmak üzere aralarında; Ricardo Lecesse, Florian Gruber, Maks Zakowski, Oliver Bridge, Stephe Bridge, Katja Roose, Elena Kalinina’nın da olduğu birbirinden iddialı 120 sporcunun şampiyonluk için yarışacağını ifade etti. Dünyaca ünlü kiteboard sporcusu Ruben Lenten’de etkinliği ziyaret edeceğini kaydeden Kerem Mutlu, “Bozcaada’da ayrıca Maximum Kart sponsorluğunda ‘Bozcaada Freestyle Open’ yarışları da olacak. Adadaki etkinlikler bununla sınırlı kalmayacak; Vestel Bozcaada Bisiklet Turu, Sup Race, Bozcaada 10K koşusu gibi etkinliklerle Bozcaada spora doyacak” dedi. 

   *Mercedes-Benz Go Bozcada Festivali'nin tanıtım filmi de İstanbul'da düzenlenen toplantıda ilk kez yayınlandı.

 

Bozcaada’nın ilk kiteboard okulu 'Mercedes-Benz Kite Lounge' açılıyor

Mercedes-Benz Türk, etkinliğe isim sponsoru olmanın yanı sıra kiteboard  severler ve meraklılarına hizmet verecek “Mercedes-Benz Kite Lounge”u da Haziran ayı içerisinde Çayır Plajı’nda açacak. 2015 yaz sezonu boyunca tecrübeli kiteboard eğitmenleri eşliğinde bu heyecanlı spor dalını deneme fırsatı bulacak Bozcaada ziyaretçileri, “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” kapsamında da tesisi sık sık ziyaret ederek organizasyonlara katılabilecekler.

Sporculara 15 bin dolar para ödülü

“Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”na aralarında Ricardo Lecesse, Florian Gruber, Maks Zakowski, Oliver  Bridge, Stephe Bridge, Katja Roose, Elena Kalinina’nın da yer aldığı dünyaca ünlü yarışçılar  katılacak. Final yarışları sonunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular 15.000 $ tutarındaki toplam ödülü paylaşacak. Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle yarışacak Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk de “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”nda dünyaca ünlü rakipleriyle kıyasıya mücadele edecek.

“Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, Mercedes-Benz Türk’ün isim sponsorluğunda,  Playmaker ve IKA tarafından düzenleniyor. Maximum Kart’ın sponsorluğunda “Maximum Bozcaada Freestyle Open”ın da organize edildiği festivalin yardımcı sponsorları arasında; AkçanSa, Arbella, Canon, Çanakkale Madenciler Derneği, Kollektif, Magna Hotels, Miller, NTV Spor, POWER FM, Red Bull, Türkiye Yelken Federasyonu, Vestel ve OLİ de yer alıyor.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir