10 °C

Terim'den Çalhanoğlu'na övgü

Türkiye Futbol Direktörü Terim, Milan'a transfer olan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu ile ilgili "Hakan, Milan'ı eski büyük günlerine taşıyabilir" dedi.

Terim'den Çalhanoğlu'na övgü

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'a transfer olan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na övgü dolu sözler söyledi.

İtalya'da bir gazeteye demeç veren Terim'in, "Terim'den onay. Milan, güven bana. Çalhanoğlu ile eski büyük günlerine döneceksin" başlığıyla verilen röportajında, Çalhanoğlu'nun genç ama bir o kadar da olgun olduğunu belirttiği kaydedildi.

Çalhanoğlu'nu "Sakin, gerçek bir savaşçı ve büyük profesyonel" olarak tanımlayan Terim, "Maçlarda ve antrenmanlarda her şeyini vermeye odaklananlardan biri. Özel hayatında da güvenilir ve disiplinli biri olduğunu söyleyebilirim" yorumunda bulundu.

"Milan'ı eski büyük günlerine taşıyabilir"

Milli futbolcu için "Hangi taktikte hangi görev verilirse ona uyum sağlayıp takım arkadaşlarına elinden gelenin en iyisini veren bir oyuncu." diyen Terim, "Sahip olduğu değerlerin yanında emek veren bir oyuncu. Bizim için de bir şans onun gibi bir oyuncuyu çalıştırmak" ifadesini kullandı.

Hakan Çalhanoğlu'nun Milan'a, Montella'nın taktiklerine ve İtalyan futboluna kolaylıkla uyum sağlayacağını vurgulayan Fatih Terim, "Milan her şekilde büyük bir kulüp. Kırmızı-siyahlılar onunla daha da iyi olacak. O, takımına çok şey verecek özellikle de hücumda. Büyük bir oyuncu ve iyi bir transfer olduğunu gösterecek. Hakan, Milan'ı eski büyük günlerine taşıyabilir" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.