Türkiye 4 basamak yükseldi

FIFA nisan ayı dünya sıralamasında 4 basamak atlayan Türkiye, 52'nci sıraya çıktı

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) dünya sıralamasında 4 basamak ilerleyen Türk Milli Takımı, 52'nci sıraya yükseldi. 

FIFA'nın internet sitesinden açıklanan nisan ayı dünya sıralamasına göre, 2014 FIFA Dünya Kupası'nın şampiyonu Almanya zirvedeki ve Dünya Kupası finalisti Arjantin 2'nci sıradaki yerini korudu. 

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) elemelerinde ay içinde oynadığı Kıbrıs Rum Kesimi ve İsrail maçlarını kazanan Belçika, 3'üncü sıraya tırmanarak tarihinin en iyi derecesine ulaştı. 

EURO 2016 elemelerindeki 5. karşılaşmasında deplasmanda Hollanda ile 1-1 berabere kalan ve hazırlık maçında Lüksemburg'u 2-1 yenen Türkiye, aylar sonra yükselişe geçti. 4 basamak atlayan ay-yıldızlılar, 52'nci sıraya çıktı. 

Milli takımın EURO 2016 elemeleri A Grubu'ndaki rakiplerinden Hollanda bir basamak gerileyerek 6'ncı sıraya indi. Gruptaki diğer takımlar Çek Cumhuriyeti 19'uncu, İzlanda 38'inci, Letonya 85'inci ve Kazakistan 133'üncü sırada yer aldı. 

Fransa ve İtalya ilk 10'un dışında kaldı 

Avrupa'nın önemli takımlarından Fransa ve İtalya, 3 basamaklık düşüşle ilk 10'un dışında kaldı. Fransa 11'inci, İtalya ise 13'üncü sıraya geriledi. 

Dunga'nın yönetiminde yükselişini sürdüren Brezilya, bir basamak atladı ve 5'inciliğe yerleşti. Evsahipliği yaptığı 2014 FIFA Dünya Kupası'nın yarı finalinde 7-1'lik tarihi skorla Almanya'ya yenilen Brezilya, Dunga teknik direktörlüğe geçtikten sonra oynadığı 8 hazırlık maçını da kazanmıştı. 

Bir sonraki FIFA dünya sıralaması, 7 Mayıs'ta açıklanacak. 

Etiketler