10 °C

Volkan Demirel'e 3 maç men cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e Süper Kupa maçı sonrası sözleri nedeniyle 3 maç sahalardan men cezası verdi

Volkan Demirel'e 3 maç men cezası

İSTANBUL  - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e 3 maç men cezası verdi. 

TFF'den yapılan açıklamada, PFDK'nın, Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı TFF Süper Kupa maçında, Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'ya yönelik hakareti nedeniyle Volkan Demirel'e 3 maç men ve 17 bin 500 lira para cezası verdiği bildirildi. 

Kurulun, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu'nu da Melo'ya yönelik hakareti nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 26 bin lira para cezasına çarptırdığı belirtildi. 

PFDK'nın aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle Galatasaray Kulübü'ne toplamda 250 bin, Fenerbahçe Kulübü'ne de 120 bin lira para cezası uyguladığı kaydedildi. 

Kurulun, Körfez İskenderunspor futbolcusu Edim Demir ile Kahramanmaraşspor futbolcusu Hüseyin Keleş'e üçer maç men ve üçer bin lira para cezası verdiği de duyuruldu. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.