14 °C

Ahırkapı sahili çöplerden temizlendi

The President Hotel ve Citadel Hotel çalışanları Ahırkapı sahilini çöplerden temizledi.

Ahırkapı sahili çöplerden temizlendi

İstanbul'un ilk, Türkiye'nin ikinci 'Yeşil Yıldız'ını alan BW Plus The President Hotel ile BW Citadel Hotel, her yıl olduğu gibi bu yıl da, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde 'sürdürülebilir bir dünya için, sürdürülebilir bir çevre' olması gerektiğinin önemine dikkat çektiler.

Her iki otel, Ahırkapı Sahilini temizlerken, onlarca torba çöp topladılar.

BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Burak Aydın, BW Citadel Hotel Genel Müdürü Aytekin Güç, Otellerin Teknik Müdürü Erdoğan Işıklar başta olmak üzere, iki otelin yönetim ekibi ve çalışanları Sirkeci - Aksaray arasındaki Ahırkapı sahilindeki çöpleri toparlayarak, sahili temizlediler.

İstanbulluların ve kente gelen turistlerin uğrak noktası olan Ahırkapı sahilini kirleten, onlarca plastik şişe, cam, pil ve kağıt atıkları da böylece toplanmış oldu. Çevreye duyarlı yaklaşımları nedeniyle her iki otelin çalışanları, çevredeki turistler ve vatandaşlar tarafından büyük takdir toplayarak, tebrik edildi.

Tasarruf ve geri dönüşüm gerçekleşmeye devam ediyor

Her iki otel de, 2009 yılından itibaren yapılan çevreci altyapı yatırımının ardından elektrik, doğalgaz, su, deterjan, kağıt-karton, plastik, cam, pil ve atık yağ konularında tasarruf ve geri dönüşüm gerçekleşmeye devam ediyor.

Kağıt-kartonların toplanmasıyla 911 adet ağacın kesilmesi önlendi; plastiklerin toplanmasıyla 332 bin 266 kWh enerji tasarrufu sağlandı; cam atıklarının toplanmasıyla 806 litre petrol tasarrufu sağlandı; pillerin toplanmasıyla 468 bin 889 m2 toprağın kirlenmesi önlendi ve atık yağların toplanmasıyla 16 milyar m3 içme suyunun kirlenmesinin önüne geçilmiştir.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.