29 °C

Boyner Grup, WeConnect ile kadın girişimciyi destekleyecek

Kadın girişimcilere destek ve tedarik zinciri sürdürülebilirliğinde önemli çalışmalara imza atan Boyner Grup, küresel kadın tedarikçi ağı “WeConnect”in üyesi oldu.

Boyner Grup, WeConnect ile kadın girişimciyi destekleyecek

DİDEM ERYAR ÜNLÜ

Boyner Grup, tüm dünyada kadın girişimcileri desteklemek için kurulan WeConnect’e (Women Entrepreneurs Connect – Kadın Girişimcileri Destekleme Ağı) üye oldu. WeConnect, kadın tedarikçilerin kurumsal müşteri edinmesi için küresel bir ağ oluşturuyor. 

Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği’nde önemli bir rol üstlenen Boyner Grup, Türkiye’den yerel üyelik çerçevesinde WeConnect’e dahil olan ilk şirket oldu. WeConnect’in bugün itibariyle Türkiye’den 2 üyesi bulunuyor. 

Boyner Grup Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Aysun Sayın; kendi tedarik zincirlerindeki kadın girişimciler başta olmak üzere, Türkiye’deki tüm kadın girişimcilerin gelişimine destek olmak için projeler yürüttüklerini belirtti. Aysun Sayın, “Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına ve gelişimine destek vermek istiyorsak, kadın girişimcilerin fırsatlara erişimini artırmalıyız. Küresel bir ağ sunan WeConnect’e üye olarak kadın girişimcilerimize bu konuda örnek olmayı ve bu ağı yaygınlaştırmayı hedefl iyoruz” dedi. 

Kadın girişimciler WeConnect ile dünyaya açılacak 

WeConnect, kadın işyeri sahiplerinin küresel ekonomik kalkınma ve sürdürülebilirlik için önemli role sahip olduğuna dair farkındalığı artıran bir platform. Kadın işyeri sahipleri We- Connect’e ücretsiz üye olarak ürün ve hizmetlerini listeliyor. WeConnect eleme sürecinden geçen ve kurumsal üye olan şirketler de sistemde kayıtlı kadınları istedikleri özelliklere göre aratarak ulaşabiliyor. Böylece yerel ve küresel işbirlikleri oluşuyor. Üye olan kadınlar eğer isterlerse belirli bir ücret karşılığı “üye kurumlara mesaj atma hakkı” alarak, özellikle ulaşmak istedikleri şirketlerle de iletişime geçebiliyor. 

Türkiye’den 110 kadın işyeri sahibi 

Kadın girişimcilerin WeConnect’e üye olabilmesi için şirkette %51’den fazla hisseye sahip olması gerekiyor. WeConnect bünyesinde 90’dan fazla ülkeden kayıtlı işyeri bulunuyor. Türkiye’den veritabanına kayıt olan 110 kadın işyeri sahibi var. Kayıtlı işler danışmanlık, sağlık hizmetleri, hukuk, inşaat, lojistik, mimarlık, tekstil, ambalaj, turizm, tarım-gıda gibi farklı sektörlerde olabiliyor. Şirketler kendi faaliyet alanlarına göre dünyanın her yerinden kurumsal üyeler ile buluşuyor. WeConnect International, işletmelere kendilerini geliştirme olanağı sağlarken, üyesi olan kurumsal şirketlere ise tedarik zincirlerinde bu işletmelerle çalışma ve destek olma imkanı sunuyor.

Türkiye’deki paydaşı KAGİDER

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) WeConnect International’ın Türkiye’deki paydaşı rolunü üstleniyor. Garanti Bankası geçtiğimiz günlerde WeConnect International’a Türkiye’den üye olan ilk banka oldu. Garanti, bu üyelikle müşteri portföyünde yer alan kadın girişimcileri eğitmeyi, desteklemeyi, birleştirerek daha da güçlendirmeyi ve tedarik zincirinin bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap