26 °C

Eyüp Sabri Tuncer, 2015’in en çevreci şirketi

Engin Tuncer, “Her yeni üretim sürecinde kurumca belirlenen ’yeşil kriterler’ arasında yer alan çevresel risk ve çevresel etki değerlendirmesi, bilinçli çalışan gibi hususları gözden geçiriyoruz."

Eyüp Sabri Tuncer, 2015’in en çevreci şirketi

DİDEM ERYAR ÜNLÜ

Engin Tuncer, “Her yeni üretim sürecinde kurumca belirlenen ’yeşil kriterler’ arasında yer alan çevresel risk ve çevresel etki değerlendirmesi, bilinçli çalışan gibi hususları gözden geçiriyoruz. Bu sayede yeni ürünün doğayla maksimum olumlu etki ile buluşturulması ve sonrasında tekrar doğaya sunulması süreçlerini organize ediyoruz” diyor.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER); tüketici yanlı çalışmaları, çevreye duyarlı yaklaşımı ve bu yöndeki çabaları nedeniyle Eyüp Sabri Tuncer’i 2015 yılının Tüketici Yıldızı ilan etti. 

Birbirinden özel ürün yelpazesinin yanı sıra sorumluluk bilinciyle de topluma ulaşan Eyüp Sabri Tuncer’e Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) tarafından “2015 Tüketici Yıldızları Ödülü” verildi. 2014 yılında tüketicilere öncü bilinçlendirme sağlamak için gerekli hukuki düzenlemelerin yapılması, firmaların ve tüketicilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi amacı ile kurulan TÜSODER, Eyüp Sabri Tuncer’i bu ödüle layık görmesine neden olarak şirketin tüketici yanlı çalışmalarını, çevreye duyarlı yaklaşımını ve bu yöndeki çabalarını gösterdi. Çevre bilincini şirket politikasının merkezine yerleştiren Eyüp Sabri Tuncer, yayınladığı sürdürülebilirlik raporlarında da çevre politikaları ile ilgili politikalarına geniş yer veriyor. Şirket bu kapsamda, tedarikçi ve paydaşlarını denetliyor; elektrik, yakıt ve su kaynaklarının kullanımını azaltarak çevre kirliliğinin önüne geçmeyi hedefl iyor. 

Yeşil kriterler 

Konuya ilgili açıklama yapan Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkan Vekili Engin Tuncer, doğadan aldıklarını tekrardan doğaya kazandırmayı son derece önemsediklerini belirterek “Her yeni üretim sürecinde kurumca belirlenen ’yeşil kriterler’ arasında yer alan çevresel risk ve çevresel etki değerlendirmesi, bilinçli çalışan gibi hususları gözden geçiriyoruz. Bu sayede yeni ürünün doğayla maksimum olumlu etki ile buluşturulması ve sonrasında tekrar doğaya sunulması süreçlerini organize ediyoruz. Bu noktada ambalaj atıklarıyla ilgili sorumluluğumuzu da 2006 yılından bu yana ÇEVKO kanalı ile yerine getiriyoruz” yorumlarını yapıyor.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap