Kadınlar bez poşet üretimine başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, plastik alışveriş poşetlerinin tüm satış noktalarında ücretli olması kararının ardından Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi tarafından “Katlanabilir Çanta Projesi” tasarlandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) – Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi dezavantajlı kesimlere destek olmaya ve ekonomiye katma değer sağlamaya devam ediyor. Toplum Merkezi, kadınları sosyal ve ekonomik hayatın içine katmak için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Sosyal yardımların sürdürülebilir geçim kaynaklarına dönüşmesi amacıyla yürütülen proje ile kadınlar bez poşet üretimine başladı.

Geçim Kaynağı Geliştirme programı kapsamında geliştirilen projede, Toplum Merkezi atölyelerinde kurs gören 10 kadın kursiyer tarafından bez çantalar dikilmeye başlandı. Dikilen bez çantalar Seyhanlar Market aracılığıyla satışa sunulacak ve çantaların satışından elde edilen gelir doğrudan üretimi gerçekleştiren Toplum Merkezi yararlanıcılarına aktarılacak. Kadınların sosyal hayata katılımını sağlayan Toplum Merkezi aynı zamanda geliştirdiği proje ile de yararlanıcılara ekonomik katkı sağlamış olacak.

Bu konularda ilginizi çekebilir