5 °C

BTA'ya Cenevre'de büyük ödül

Seyahat perakendeciliği alanında önemli yayınlardan biri olan The Moodie Report'un verdiği ödüllerde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda hizmet veren Tadında Anadolu restoranı, "yerel kimliği en iyi yansıtan konsept" kategorisinde ödüle layık görüldü.

BTA'ya Cenevre'de büyük ödül

TAV Havalimanları'nın iştiraki BTA'nın Anadolu'nun geleneksel ürün ve lezzetlerini geleceğe taşımak amacıyla oluşturduğu Tadında Anadolu'ya Cenevre'den büyük ödül geldi. Seyahat perakendeciliği alanında dünya çapındaki en önemli yayınlardan biri olan The Moodie Report tarafından düzenlenen Airport Food&Beverage (FAB) Conference&Awards 2016'da İstanbul Atatürk Havalimanı'nda hizmet veren Tadında Anadolu restoranı, "yerel kimliği en iyi yansıtan konsept" (Airport Food&Beverage Offer Best Reflecting ‘Sense of Place') kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül, İsviçre Cenevre'deki Intercontinental Hotel'de gerçekleştirilen törenle verildi.

8 ülke, 16 havalimanı

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur "BTA olarak 8 ülkede, 16 havalimanında yaklaşık 300 noktada her gün yüz bine yakın misafirimize yiyecek-içecek hizmeti sunuyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini yakından izleyerek inovatif bir yaklaşımla yeni konseptler oluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak Anadolu'nun kültürel zenginliğini yansıtan yerel lezzetleri ve ürünleri sıcak bir atmosferde misafirlerimizle buluşturan Tadında Anadolu'nun ödüllendirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Tadında Anadolu'da üreticilerimizi desteklerken, asırlara dayanan Anadolu mutfağının canlandırılmasına ve tanınmasına katkı sunmak üzere çalışıyoruz" dedi.

Tadında Anadolu, daha önce de ABD merkezli Daily Meal sitesinin önde gelen gurme ve gezginlerle gerçekleştirdiği ankette "dünyanın en iyi havalimanı restoranları" arasında yer aldı.

3-508.jpg

Özgün tarife sadık kalınıyor

Tadında Anadolu'da servis edilen zeytinyağlılardan sıcak sulu yemeklere, çorbalardan tatlılara her lezzet özgün tarifine sadık kalınarak hazırlanıyor. Ayrıca mutfağına farklı ve meşhur yöresel lezzetleri taşımak isteyenler, özlediği nostaljik ve yöresel tatları arayanlar için helvadan lokuma, zeytinyağından reçele, çikolatadan yemek kitaplarına uzanan geniş bir ürün yelpazesi de bulunuyor.

Tadında Anadolu, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yanı sıra Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas Bodrum Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods'ta hizmet veriyor. 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap