17 °C

Ehlikeyf ve "ah, o otel odaları!"

Dedeman Otelleri'nin 2023 hedefi 40 yeni otel; Antalya Belek'te yer alan ve Gloria markası altında faaliyet gösteren Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort ve Gloria Verde Resort, TUI Holly 2017 ödülüne layık görüldü…

Ehlikeyf ve ah, o otel odaları!

Dedeman'ın 2023 hedefi, 40 yeni otel

Dedeman ve Park Dedeman markaları ile yurtiçinde 14, yurtdışında ise Erbil-Irak ve Oskemen-Kazakistan bölgelerinde 2 otel ile faaliyetlerine devam eden Dedeman Grubu, yılın ilk çeyreğinde yurtiçinde Tokat ve Osmaniye'de, yurtdışında ise Özbekistan-Taşkent'te olmak üzere üç yeni otel yatırımı gerçekleştirecek. Şu anda 16 faal otelde; bin 96 personel ve 2 bin 651 oda sayısı ile birlikte hizmet verdiklerini belirten Dedeman Turizm Yönetimi A. Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, "2017 yılında personel sayımızı bin 400'e, oda sayımızı 3 bin 60'a çıkaracağız. Aynı zamanda 2023 yılında da 40 yeni otel yatırımı hedefliyoruz" dedi.

Emrullah Akçakaya, 2016 yılında bir önceki yıllara kıyasla daha iyimser planlar yaptıklarını, fakat kriz stratejilerini uygulamak zorunda kaldıklarını belirtti. 2012 yılından itibaren artan arz ve azalan talebe istinaden turizm sektöründe istenilen başarıların yakalanamadığını vurgulayan Akçakaya, "2017 yılında ülkemizin; sosyal, kültürel ve siyasi durumunun olumlu yönde gelişeceğine inanıyoruz. Sektördeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyor ve 2017 yılında 2016 yılına kıyasla yüzde 10'luk bir büyüme planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Gloria markasına uluslararası ödül

Uluslararası otelciliğin Türkiye'deki 20 yıllık firması Gloria markası altında faaliyet gösteren Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort ve Gloria Verde Resort, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da TUI Holly 2017 ödülüne layık görüldü.

Alman tur operatörü TUI, bu ödülü 1994 yılından bu yana veriyor. Ödül, dünyanın en sevilen 100 tatil oteli listesine giren turizm tesislerine sunuluyor. Ödüllerin belirlenmesinde, yaklaşık yarım milyon TUI tatilcisinin değerlendirmeleri baz alınıyor. TUI'nin her yıl verdiği ''TUI Holly" ödül listesinde 2017 yılı için Türkiye'den aralarında Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort ve Gloria Verde Resort'un da yer aldığı 27 farklı tesis daha bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap