17 °C

Metro Toptancı Market'ten hedefler, yeni projeler

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, bu yıl da yeni mağaza yatırımları olacağını açıkladı. Metro, Kartal'daki yeni mağazasının yanı sıra, açılacak yeni HORECA noktalarıyla yeni bölgelerde profesyonellere sevkiyat yapmaya devam edecek.

Metro Toptancı Market'ten hedefler, yeni projeler

Metro Toptancı Market'in hedefleri ve yeni projeler üzerine Gastronometro'da düzenlenen basın toplantısında Genel Müdür Kubilay Özerkan, 2016 yılının kontrol edilemeyen faktörlerin sosyal ve iş hayatını etkilediği bir yıl olduğunu belirterek, "Yaşanan olaylardan hem HORECA hem de perakende sektörü olumsuz etkilendi. Bizim bu zorlukları aşmamızda, stratejik yaklaşımımız ve öngörülerimiz yardımcı oldu. Her zaman Türkiye'ye inancımızın tam olduğunun, ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğimizin altını çizdik. Mağaza sayımızı ve operasyon sahalarımızı genişleterek büyüme isteğine sahip olduğumuzu her defasında vurguladık. Nitekim yıl içinde toplam 15 milyon Euro yatırımla Antalya Konyaaltı, Fethiye ve Ayvalık'ta açtığımız 3 yeni mağaza ve Antalya Konyaaltı mağazamızın altında devreye aldığımız HORECA dağıtım noktası yatırımıyla da bunu teyit ettik. 2016 yılını hedeflerimize ulaşarak kapattık." dedi.

Yatırımlara devam

"27 yıldır Türkiye'ye yaptığımız yatırımlara, daha nice 27 yıllar devam edeceğimizin bilinciyle planlamalarımızı yapıyoruz" şeklinde devam eden Özerkan, "2017 yılında da yatırımlara devam edilecek. Metro Toptancı Market, bu yıl İstanbul Kartal'da yeni bir mağazayı hizmete sokacak. HORECA dağıtım noktalarımız da devreye alınacak. Ayağa sevkiyat hizmeti verilecek bu depolar ve mağazalarla farklı bölgelerdeki profesyonellerin bulundukları yerlere sevkiyat yapılacak. Sürdürülebilir tarım ve balıkçılık projelerine devam edilirken, diğer taraftan farklı hayvan ırklarının Türkiye'ye getirilmesini öngören yeni hayvancılık projesi başlatılacak." şeklinde konuştu.

Özel çözümler

Zor dönemde müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için özel projeler de hayata geçirdiklerini vurgulayan Genel Müdür Kubilay Özerkan, iş birliği içinde bulundukları bankalarla müşterilerini finansal anlamda rahatlatacak özel ödeme çözümleri sunduklarını söyledi.

"Kolay Vazgeçmeyenler"

Öte yandan, Metro Toptancı Market, sunduğu ürünlerin ve hizmetlerin ardındaki mücadele, emek ve fedakârlığı konu alan yeni bir reklam kampanyası da başlattı. Özerkan, "Yeni reklam kampanyamız, Türkiye'ye olan ve devam eden inancımızın en somut göstergelerinden biridir. Biz Metro olarak, yerel değerlerimize, üreticimize, sektörümüze, emeğe, özveriye sahip çıkmaya devam ediyoruz. Değerlerimizden, emek vermekten, yerellikten, üreticimizden, damak tadımızdan kolay vazgeçmiyoruz! Sektörümüzde çıta yükselten kalite standartlarımızı daha da artırmaya, en vazgeçilmez yemeklerin arkasında olup kolay vazgeçmemeye devam edeceğiz" dedi.

Filmler; tarladan ve balıkçı ağlarından sofraya uzanan süreçte üreticilerin ve gastronomi profesyonellerinin, Metro ile birlikte ürünü son tüketiciye ulaştırmalarının hikâyesini anlatıyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap