Otellerde "akıllı kalım" için 17 ipucu

Pazar geceleri genellikle bir şehir otelinde kalmak için en ucuz gece, rezervasyonu geç yapmak da faydalı olabiliyor gibi otellerde "akıllı kalım" için 17 ipucu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Otellerde avantajlı bir biçimde kalmak için Hotels.com™'un seyahat uzmanları 17 "akıllı kalım" önerisinde bulunuyor. İşte bütçeleri rahatlatacak 17 ipucu:

1. Pazar geceleri genellikle bir şehir otelinde kalmak için en ucuz gece – Pazar gecelerinde hafta sonu gezginleri şehirden ayrılmıştır ve pazartesi sabahı işe gidiş saati öncesidir. Otellerin çoğu pazar geceleri için harika fırsatlar sunar ve otellerin doluluğu daha az olabileceğinden, oda yükseltme olasılığı da yüksek olur.

2. Mobil rezervasyon – Günümüzde çok daha fazla kişi seyahat halindeyken otel rezervasyonunu yapıyor. Dünya çapında tatilcilerin yüzde 54'ü akıllı telefonlarından bir otel rezervasyonu yapıyor ve bu sayı her geçen gün artmakta.

3. İş merkezinde kalın- Tokyo, Londra, Brüksel ve Sao Paulo gibi iş seyahati için popüler olan pek çok şehir, hafta sonları "beyaz yakalılar" ayrıldığında avantajlı oda fiyatları sunuyor. Bazen 5 yıldızlı otellerde gecelik 100 Avro'nun altında bile konaklanabiliyor.

4. Sadakat Programları – En iyi fiyatlara, indirim kuponlarına, ücretsiz gecelere, VIP hizmetlere ve ekstralara erişmek için sadakat programlarına kaydolunabilir…

5. Evcil hayvanınızla seyahat edin- Bazen evcil hayvan dostu oteller, en büyük odalarını evcil hayvanla seyahat edenlere ayırır… Daha geniş ve rahat bir oda alabileceğiniz için evcil hayvanınızı yanınıza almayı düşünün.

6. Rezervasyonu daha geç yapın – Otelinizi aylar öncesinden rezerve etme zamanları artık geride kaldı. Hatta, son dakikada rezervasyon yapmak daha kârlı olabilir. Eğlenceli bir geceyi bitirmek için bir otel isterseniz epey ucuza bir fırsat elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Ne kadar geç o kadar ucuz!

7. Bir üst oda almak için daha yüksek bir kattan isteyin- Suit'ler ve daha premium odalar genellikle otelin üst katlarında bulunur. Bu nedenle en üst katlardan bir oda isteyin. Kral dairesini tutmasanız bile sokak gürültüsünden uzaklaşırsınız.

8. Oda yükseltme için olabildiğince geç giriş yapın- Geç giriş yaparsanız, otelin genelde günlük seyahate ayrılmış oda kategorisindeki standart odalarının bitmiş olma ihtimali vardır; bu nedenle daha yüksek bir odaya geçiş yapma şansınız olabilir.

9. Özel günlerinizi mutlaka belirtin- Otele özel durumunuz hakkında bilgi verin ve kutlamak için güzel bir oda isteyin. Önemli ipucu: Özel bir isteğinizle ilgili olarak 10:00-13:00 arası oteli telefonla aramayın; büyük olasılıkla çıkış işlemleri için bekleyen kalabalık bir konuk grubu ile meşguldürler.

10. Yorumların ve sosyal medyanın gücü- Misafir yorumları ve sosyal medyada anılmak günümüzde oteller için çok önemli. Giriş esnasında onlara bir yorum yazacağınızı, onları Instagram'da takip edeceğinizi ve her fırsatı değerlendirip etiketleyeceğinizi söyleyin.

11. Köşe oda isteyin- Varsa her zaman bir köşe oda alın. Binanın yapısal düzeninden dolayı, bu odalar genellikle en geniş metrekareye ve pencerelere, aynı zamanda da en düşük gürültü seviyesine sahiptir. Ekstra ödeme yapmadan, daha hoş bir odaya sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. Otelin herhangi bir yeni tadilat geçirip geçirmediğini öğrenin ve eğer öyleyse yeni odalardan birini talep edin.

12. Çalışanların en yakın arkadaşı olun- Otele vardığınızda, otel görevlilerine onlardan yana olduğunuzu gösterin ve beklemeyi teklif edin. Resepsiyon görevlilerine arkadaşça ve kibar davranın; bu genellikle daha iyi bir oda, geç çıkış, kahvaltı kuponları, bir şişe içecek, meyve sepetleri veya feragat edilmiş mini bar masrafları gibi avantajlar sağlayabilir.

13. Lüks bedavalar- Otel bedavalarının kalitesinde son birkaç yıldır ciddi bir yükselme oldu. Vücut losyonu, yüz maskeleri ve güzellik malzemeleri gibi tasarım banyo ürünlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Egzotik çaylar ve atıştırmalıklar, terlik, kaliteli dergiler, kırtasiye ürünlerinin yanı sıra bazı otellerde taşınabilir Wi-Fi üniteleri, şemsiye ve bisiklet gibi günlük kullanım için eşyalar bile var.

14. Giriş sırasında kahvaltı fırsatlarını öğrenin- Oda paketiniz kahvaltı içermiyorsa, özellikle kahvaltı için otel restoranında herhangi bir özel fırsat olup olmadığını kontrol edin. Yemekte büyük indirimler, sadece misafirler için happy-hour veya 1 fiyatına 2 kişi fırsatı kazanabilirsiniz.

15. Kulüp veya yönetici düzeyi odayı düşünün- Bazı otellerde, özellikle de iş dünyasının kaldığı otellerde, size buklet malzemeleri, hizmetler ve bedava ikramlara erişim sağlayan bir yönetici kulübü vardır. Küçük bir ücret karşılığında ücretsiz içecekler ve atıştırmalıklar sunan özel bir salonun, çamaşırhane hizmetlerinin, iyileştirilmiş odaların, ücretsiz Wi-Fi, gazete ve dergilerin keyfini çıkarabilirsiniz.

16. Birinin çöpü, diğerinin hazinesi- Otellerde adaptörler ve saç fırçaları gibi basit, pratik eşyalardan, lüks tasarım ürünlere kadar çok şey bırakılıyor. Bulunan eşya sahipsiz hazinedir; bu nedenle, ihtiyacınız olan bir şey için sormaktan çekinmeyin.

17. Gizli yastık menüleri- Odanızdaki bir menü sadece oda servisi veya çamaşırhane için olmayabilir. Günümüzde pek çok otel, gezginlere evin lükslerini sunmak istiyor. Bu nedenle yastık menüsü yeni bir seçenek olarak öne çıkıyor. Boyun ve sırt ağrılarınız varsa, yastık seçeneklerini sorun.

Bu konularda ilginizi çekebilir