Nişanlısı için gökyüzünde keman çaldı

İstanbul'dan tatil için Fethiye'ye gelen müzisyen, yamaç paraşütüyle uçarken keman çalarak nişanlısına sürpriz yaptı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatil yapan müzisyen Nuri Ata, yamaç paraşütüyle uçarken nişanlısı için keman çaldı.

İstanbul'dan nişanlısıyla tatil için Fethiye'ye gelen müzisyen Ata, yamaç paraşütüyle uçuş yapmak için Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Babadağ'a çıktı.

Yamaç paraşütü pilotu Polat Kemal Akyüz ile Babadağ'ın bin 800 metre yükseklikteki pistinde uçuş hazırlıklarını tamamlayan Ata, tandem (ikili) uçuş gerçekleştirdi.

Ata, yanında getirdiği kemanı uçuş sırasında çalarak, Belcekız Plajı'ndaki piste indi. Ata'nın çaldığı kemanı, aynı anda tandem uçuş yapan nişanlısı Filiz Yaşar da havadayken dinledi.

"Nişanlıma sürpriz yapmak istedim"

Müzisyen Ata,  yaptığı açıklamada, Ölüdeniz'in gökyüzünden muhteşem bir manzarası olduğunu vurguladı.

Tatillerinin son gününde yamaç paraşütüyle uçmak istediklerini anlatan Ata, "Uçuş yapmaya giderken içimden kemanımı yanıma almak geldi. Nişanlıma sürpriz yapmak, uçarken keman çalmak istedim. Yeryüzünde her yerde çaldım. Şimdi de havada çaldım. Benim için çok güzel bir etkinlik oldu." dedi.

Ata, havada çalmanın güzel bir enerjisi bulunduğunu ve bunun nişanlısına yaptığı en güzel sürpriz olduğunu dile getirdi.

Müziğin kendisi için uçmak gibi bir şey olduğunu belirten Ata, şunları kaydetti:

"Havada, bu manzarada uçmak ve müzik yapmak ekstra bir güzellik. Bunun için çok mutluyum. Bu etkinliği nişanlım için yapmam, beni daha da mutlu etti. Ülkemiz çok güzel ve buralar cennet gibi. Bütün insanların bunu yaşamasını tavsiye ediyorum. Herkese havadaki bu heyecanı yaşamasını tavsiye ediyorum. Çok farklı bir duygu."

"Havada dinlemek inanılmazdı"

Filiz Yaşar ise nişanlısının yaptığı sürprizden mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bunu hiç beklemiyordum. Yan yana uçarken onu dinlemek müthişti. Sesini de alabildim. En güzeli de o oldu. Nuri'yi birçok kez dinledim ama bu güzel manzarada gökyüzünde uçarak dinlemek inanılmaz bir duyguydu." diye konuştu.

Ata'nın gökyüzünde keman çalması, paraşüt pilotu tarafından aksiyon kamerayla görüntülendi.

Bu konularda ilginizi çekebilir