26 °C

Bursa Büyükşehir, kırsal kalkınmayı ilçelerle sağlayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarımda değerinin artması için ilçeleri merkeze alarak kırsal kalkınma hamlesi başlattıklarını söyledi

Bursa Büyükşehir, kırsal kalkınmayı ilçelerle sağlayacak

BURSA (DÜNYA)

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarımda değerinin artması için ilçeleri merkeze alarak kırsal kalkınma hamlesi başlattıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyesi olan 17 ilçe ziraat odaları başkanları ile Tarihi Belediye Binası’nda bir araya geldi. Başkan Altepe, kent merkezinde olduğu gibi merkeze yeni bağlanan ilçelerin de daha yaşanabilir hale getirilmesi amacıyla her alanda projeleri uygulamaya geçirdiklerini ifade etti. Başkan Altepe, Bursa’nın tarım kenti olduğunu vurgulayarak, “Bursa’da tarihi ve turistik güzelliklerin yanı sıra tarım alanında da kentin değerinin artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa’da üretimin artmasını, üretilen ürünlerin en güzel şekilde değerlendirilmesini, pazara sunulmasını, üreticinin daha çok kazanmasını ve kent ekonomisinin de gelişmesini istiyoruz. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de Tarım AŞ’yi kurduk, ilçelerimizde gereken faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, halkın beklentilerini karşılamak ve üreticinin yüzünü güldürmektir” diye konuştu.

bursa-orta-001.jpg

Odalar da belediyeye destek verecek

Başkan Altepe, üreticiden gelen ve gelecek olan talepleri dikkate aldıklarını vurgulayarak, herkesin üzerine düşeni yapmasının gerektiğine işaret etti. Başkan Altepe’yi ziyaret eden ilçelerin ziraat odaları başkanları da üretimin değer kazanması ve pazarlanması konusunda yapılan çalışmaları destekleyeceklerini belirtti. Orhaneli, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Gemlik, Nilüfer, Gürsu, İnegöl, Orhangazi, Yenişehir, İznik, Kestel, Karacabey, Mudanya, Büyükorhan ve Keles Ziraat odalarının başkanları da kendi bölgelerindeki durumu anlatarak, üreticinin beklentilerini ve çözüm önerilerini Başkan Altepe’ye aktardı. Başkan Altepe, heyet adına Orhaneli Ziraat Odası Başkanı Nafiz Kaya’ya Yeşil Türbe çinisi hediye etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap