Esad güçleri Türkmen köyüne saldırdı

Suriye'de, rejim güçlerinin Türkmen Dağındaki Avanlı köyü ve çevresine ağır silahlarla saldırması sonucu 2 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Suriye'de Esad'a bağlı birliklerin ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağında yer alan (Cebel Et-Türkmen) Avanlı köyü ve çevresine ağır silahlarla düzenlediği saldırıda 2 kişinin öldüğü 15 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Suriye Türkleri Derneği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, rejim güçleri, Avanlı köyü ve çevresine tank, top ve füzelerle saldırdı.

Avanlı köyü ve çevresinde Türkmen birliklerle Esad güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden yetkililer, rejim güçlerinin saldırılarında 2 kişinin öldüğünü ve 15 kişinin de yaralandığını söyledi.

Şam yönetimine bağlı güçlerin söz konusu köy ve çevresine ağır silahlarla saldırdığına değinen dernek üyeleri, silah seslerinin Türkiye sınıra yakın köylerinden de rahatça duyulduğunu kaydetti.

4 yaralı Türkiye'ye getirildi

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi de saldırıyı doğrularken, köy ve çevresinde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Öte yandan yaralanan 4 kişi Hatay'a getirildi.  Yayladağı sınırına getirilen 4 kişi, ambulansla alınarak Hatay'daki hastanelere kaldırıldı.

Etiketler