31 °C

Komşu'ya kovayla yardım topluyorlar

İngiltere’de Yunanistan’a yardım etmek isteyen bir grup "Yunanistan Dayanışma Kampanyası" adı altında kovalarla ülkeye yardım topladı.

Komşu'ya kovayla yardım topluyorlar

Pazar günü referandumdan hayır sonucu çıkmasından sonra Yunanistan’ın ekonomik geleceği ciddi bir belirsizlik halini aldı. IMF’e 1.6 milyar euroluk borcunu ödeyemeyen ülke resmi olarak temerrüde düştü, Maliye Bakanı Varufakis istifa etti.

Ülke için İngiltere’de düzenlenen bir yardım kampanyası ise dikkat çekiyor. Greek Solidarity Campaign (Yunanistan Dayanışma Kampanyası) isimli bir grup Londra’da düzenlediği bir etkinlikte üzerinde OXI (hayır) yazan kovalar içerisinde Yunanistan için yardım kampanyası düzenledi.

Yardım eden kişilerin isimleri listelere kaydedilirken paranın Yunanistan devletine gönderileceği ifade edildi. Öte yandan yine bir İngiliz olan Tom Feeney isimli bir ayakkabı satıcısı Yunanistan için internet üzerinden bağış topluyordu. Feeney 8 günde sadece 1.9 milyon euro toplayabilirken kampanyaya her geçen gün daha fazla insanın bağış yapması dikkat çekiyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap