Kuveyt'ten Lübnan'daki vatandaşlarına uyarı

Suudi Arabistan'ın ardından Kuveyt'in de, Lübnan'daki vatandaşlarından "derhal" ülkeyi terk etmelerini istedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kuveyt'in Lübnan'da bulunan vatandaşlarına geri dönün çağrısı yaptığı ifade edildi.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, "Lübnan'ın içinde bulunduğu şartlar ve söz konusu durumlardan olumsuz yönde etkilenme beklentisiyle Lübnan'da ikamet eden Kuveyt vatandaşlarımızın emniyet ve selameti için derhal ülkeyi terk etmesini talep ediyoruz." denildi.

Açıklamada ayrıca, Lübnan'a seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarına da seyahat etmemeleri tavsiye edilirken, Lübnan'daki Kuveyt vatandaşlarının herhangi bir yardıma ihtiyaç duymaları durumunda Kuveyt elçiliğinin acil durum telefonuna ulaşmaları çağrısı yapıldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı açıklamasında da Lübnan'da ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşlarından yaşanan olumsuz şartlar nedeniyle acilen ülkeyi terk etmeleri istenmişti.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da görevinden istifa ettiğini açıklamasıyla başlayan gerginlik, Yemen'deki Husilerin Riyad'a balistik füze atması ve Suudi yetkililerin söz konusu saldırıdan İran ve Hizbullah'ı sorumlu tutması ile daha da artmıştı.

Suudi Arabistan'dan Lübnan'daki vatandaşlarına 'Geri dönün' talimatıSuudi Arabistan'dan Lübnan'daki vatandaşlarına 'Geri dönün' talimatı

Etiketler