10 °C

Otomotiv test merkezi 'imar' engeline takıldı

Türk Standardları Enstitüsü, Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yapılması planlanan otomotiv test merkezinin, arazinin imarıyla ilgili sorunlar nedeniyle yapılamayacağını duyurdu

Otomotiv test merkezi 'imar' engeline takıldı

Türk Standardları Enstitüsünce (TSE) Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yapılması planlanan otomotiv test merkezinin, arazinin imarıyla ilgili sorunlar nedeniyle söz konusu yerde yapılamayacağı belirtildi. 

TSE'den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de otomotiv ana ve yan sanayinin tüm test ve belgelendirme ihtiyaçlarını karşılayacak ve yerli marka geliştirilmesine altyapı sağlayacak şekilde Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yapılmasını planlananı otomotiv test merkezinin mevcut arazinin imarıyla ilgili sorunlar yaşanması nedeniyle söz konusu yerde yapılamayacağı vurgulandı. 

TSE'nin, ülkede otomotiv sanayi için büyük önem taşıyan bu projenin hayata geçirilmesi yönündeki kararlılığını sürdürdüğüne dikkat çekilen açıklamada, "Bu çerçevede Enstitü, değişik arazi alternatifleri üzerinde çalışmaktadır. Otomotiv test merkezi kurulmasına uygun bir arazi bulunması ve bu arazinin tahsisinin yapılmasını müteakip TSE bu önemli projeyi hayata geçirecektir" denildi. 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.