30 °C

23 Nisan coşkuyla kutlandı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Meclis’in açılışının 97’nci yılında coşkuyla kutlandı.

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 97. yıl dönümü, tüm yurtta ve yurt dışı temsilciliklerde etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında, Anıtkabir'de düzenlenen törene öğrenciler ellerinde Türk bayraklarıyla katıldılar.

Yılmaz ve beraberindekiler, yağmur altında Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bakan Yılmaz'ın, çelengi mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir özel defterini imzalayan Yılmaz, daha sonra öğrencilerle Anıtkabir merdivenlerinde fotoğraf çektirdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığındaki devlet erkanı da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Baramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'de düzenlenen törene, Aydın'ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başbakan yardımcıları, bakanlar, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekilleri katıldı.

Aslanlı Yol'da yoğun kar yağışı altında yürüyerek Atatürk'ün mozolesine gelen heyet, TBMM Başkanvekili Aydın'ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Kahraman kutlamaları kabul etti

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlamaları kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ile tokalaştı.

Başbakan koltuğunu Yağız Efe'ye bıraktıBaşbakan koltuğunu Yağız Efe'ye bıraktı

Batman'da 23 Nisan kutlaması iptal edildiBatman'da 23 Nisan kutlaması iptal edildi

Erdoğan: Neden olmasın?Erdoğan: Neden olmasın?

İstanbul'da hava muhalefeti

İstanbul Valiliği, Orhangazi Şehir Parkı'nda yapılması planlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programının, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda yapılmasını kararlaştırdı.

Çocuklar uçağa bindi

Yer hizmeti şirketi olan HAVAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında şirket çalışanlarının çocuklarına unutulmaz bir gün yaşattı. Çocuklar hem Atatürk Havalimanı apronunu gezdiler hem de uçağa bindiler.

Atatürk Havalimanı apronunda bulunan HAVAŞ yer hizmetleri istasyonunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkenliğine 70 çocuk katıldı. Atlasglobal Havayolları'nın park halindeki uçağına binen çocuklar, aileleriyle de hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklar, burada havacılık hakkında bilgiler alarak, uçağın çeşitli bölümlerini gezdi.

Genelkurmay'dan özel afiş

Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel afişler hazırladı. Genelkurmay’ın internet sitesinde paylaşılan afişlerde, Türk bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk'ün görselleri yer alıyor. Afişlerde Ankara Ulus’taki Birinci Meclis binası ve ellerinde Türk bayrağı olan miniklerin fotoğraflarına yer verildi. Afişler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin görev yaptığı yerlerdeki binalara asıldı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap