13 °C

Bahçeli: Af sözümüzün arkasındayız

MHP Lideri Bahçeli, af ile ilgili söyledikleri sözlerin arkasında olduklarını duyurdu.

Bahçeli: Af sözümüzün arkasındayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af talebi ile ilgili gazetecilere yeni bir açıklama yaptı.

“Sayın Cumhurbaşkanı İngiltere’ye giderken ‘af gündemimizde yok’ dedi. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz” sorusunu Bahçeli şöyle yanıtladı:

“Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş, kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal, son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır. Sayın Başbakan ‘teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kastettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah’ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum.”

Bahçeli, dün 'kader mahkumu' diye tabir ettiği hükümlüler için af talebinde bulunmuş, hükümet cephesinden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ise "Bu konu gündemimizde yok" yanıtı gelmişti.

Erdoğan'dan Bahçeli'nin af çağrısına yanıtErdoğan'dan Bahçeli'nin af çağrısına yanıt

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.