16 °C

Başbakan Yıldırım'dan saldırıya ilişkin açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili, 'Terör, bizi yıldıramaz, bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozamaz. Terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz' ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım'dan saldırıya ilişkin açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'daki terör saldırısında yaralananları hastanede ziyaret ettikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Dün (önceki gün) 2016'yı 2017'ye bağlayan ilk saatlerde bir eğlence merkezinde, savunmasız, sivil insanlara karşı alçakla bir silahlı eylem gerçekleştirildi. Maalesef bu olayda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum, savunmasız insan hayatını kaybetti. 60'ın üzerinde yaralı vardı. Yaralılar tedavileri görüldükçe taburcu oluyor. Yaralılardan durumu kritik olanlar var ama fazla değil, 3-4 yaralımız var bu şekilde." dedi.

"Terör, bizi yıldıramaz, bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozamaz. Terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz." ifadelerini kullanan Yıldırım, "Bazı yerlerde kulağıma geliyor; terörist Noel baba kılığına girmiş gelmiş ve bu olayları yapmış... Aslı astarı yok. Bildiğimiz silahlı bir terörist." ifadelerini kullandı.

"Terör, insanlığın ortak derdidir"

Başbakan Yıldırım, terörün insanlığın ortak derdi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Terörle bir yere varılmaz. Terörün amacı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zedelemek, emellerine ulaşmak için ortam hazırlamaktır. Türkiye bir süreden beri bölgede hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETÖ terör örgütüne karşı, hem de Suriye ve Irak'taki otorite boşluğundan kaynaklı DEAŞterör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyor. Bunun tabii bir karşılığı olacağını biliyoruz. Ama teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz."

"Saldırgan silahını da olay yerinde bırakıp olay yerinden uzaklaşmış"
Başbakan Yıldırım, "(Saldırgan) Silahını da olay yerinde bırakıp kargaşadan yararlanarak olay yerinden uzaklaşıyor ama polis, emniyet teşkilatımız meselenin üzerindedir. Bütün ihtimaller değerlendiriliyor. Çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor." dedi.

İstanbul'da gece kulübüne silahlı saldırıİstanbul'da gece kulübüne silahlı saldırı

 

39 insanımız hayatını kaybetti39 insanımız hayatını kaybetti

 

TSK'dan 'mücadele sürecek' mesajıTSK'dan 'mücadele sürecek' mesajı

 

İş dünyası terörü lanetlediİş dünyası terörü lanetledi

 

 Rusya Başbakanı Medvedev'den Yıldırım'a taziye ve destek telefonu Rusya Başbakanı Medvedev'den Yıldırım'a taziye ve destek telefonu

 Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap