11 °C

Başbakan'dan HDP'ye: Yol yakınken bu karardan dönün

Başbakan Yıldırım, HDP'nin Meclis faaliyetlerini sürdürmeyecek olması kararını değerlendirerek, "Yol yakınken bu yanlıştan dönün, gelin Meclis'e ne diyecekseniz her şeyi söyleyin" dedi.

Başbakan'dan HDP'ye: Yol yakınken bu karardan dönün

Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt'ta toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Aynı yerden düğmeye basılmışcasına harekete geçen alçak şebekeleri teker teker dize getireceğiz evelallah. Bu millete en küçük kötülük yapan kim olursa olsun mutlaka hesabını verecek, başka yolu yok. Sadece bomba atanlar, yakıp yıkanlar değil, teröre destek verenler de hesabını verecek." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye hukuk devleti. Hukuk herkes için lazım, herkes hukukun önünde eşit. Hiç kimsenin hukuk üzerinde bir geçiş hakkı yok. O halde çağırılınca kuzu kuzu gidip ifadeni vereceksin, yoksa olanlara da şikayet etmeyeceksin."

HDP, Meclis'teki faaliyetlerini durduruyorHDP, Meclis'teki faaliyetlerini durduruyor

'Yol yakınken bu yanlıştan dönün'

Başbakan Yıldırım, HDP'nin Meclis çalışmalarını durdurma kararına ilişkin, hiçbir siyasetçinin terör faaliyetlerinin içine giremeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Mesele konuşmak değil, mesele fikrini ifade etmek değil, mesele siyaseti kalkan olarak teröre karşı kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi konumunu kullanarak teröre kalkan olamaz, terörle iç içe olamaz."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.