9 °C

Bursa'da okullara yağmur tatili

Bursa'da kuvvetli sağanak nedeniyle evini su basan yatalak olduğu öğrenilen 84 yaşındaki kişi hayatını kaybetti.

Bursa'da okullara yağmur tatili

BURSA - Bursa'da dün akşam saatlerinden bu yana devam eden kuvvetli sağanak nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren kuvvetli sağanak nedeniyle Bursa'da birçok ev ve işyerini su bastı.

Ulaşımda zaman zaman aksamaların olduğu kentte, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Su baskınlarıyla ilgili polisi ve itfaiyeyi arayan vatandaşlar hatların yoğun olması nedeniyle yetkililere güçlükle ulaşıyor.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, bunun yanı sıra hamile ve engelli kamu personelinin de yarın idari izinli sayılacağını bildirdi.

Kuvvetli yağış can aldı

Öte yandan Bursa'da kuvvetli sağanak nedeniyle evini su basan yatalak olduğu öğrenilen 84 yaşındaki kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, yatalak olduğu öğrenilen İsmail Güven'in (84) oğluyla birlikte yaşadığı Alacahırka Mahallesi Orhaneli Caddesi'ndeki evini dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla şiddetini artıran kuvvetli sağanak nedeniyle su bastı.

Oğlunun evde olmadığı öğrenilen yaşlı adam, baskında boğularak öldü. Sivil Savunma ekipleri, yaşlı adamın cesedine zorlukla ulaştı.

Derelerin taştığı, çok sayıda ev ve iş yerini suyun bastığı yağış nedeniyle insanlar ev ve araçlarında mahsur kaldı. Yoğun su birikintileri nedeniyle şehir içi trafikte de aksamalar yaşanırken, çok sayıda altgeçidi su bastı. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Sabah saatlerinde okullarına gitmek üzere yola çıkan öğrencilere, polis ekipleri tarafından megafonla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği anonsu yapıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.