5 °C

Elton John, 10 yıl sonra tekrar Türkiye'ye geliyor

'Sir' ünvanlı sanatçı Temmuz ayında Ankara ve İstanbul'da iki ayrı konser verecek.

Elton John, 10 yıl sonra tekrar Türkiye'ye geliyor

ANKARA - Ünlü İngiliz şarkıcı ve besteci Elton John, dünya turnesi kapsamında Türkiye'de 2 konser verecek.

Müziğe katkıları ve AIDS başta olmak üzere birçok toplumsal konuda bilinç ve yardım projeleriyle gösterdiği çabalar için 1998 yılında Kraliçe Elizabeth'ten "Sir" unvanı alan sanatçı, İstanbul ve Ankara'daki konserlerinde hayranlarına muhteşem bir gece yaşatacak. Temmuz ayında gerçekleşecek konserler kapsamında sanatçı Ankara'da ilk kez sahneye çıkacak.

Konserlerin Ankara etabıyla ilgilenen Vokaliz Organizasyon sorumlusu İlker Ersil, yaptığı açıklamada, sanatçının 10 yıl aradan sonra Türkiye'ye ilk kez geleceğini söyledi.

Elton John'un daha önce 1993 yılında İstanbul'a, 2001'de ise Efes Antik Tiyatro'ya geldiğini anımsatan Ersil, sanatçının Bakü'den ayrılırken Türkiye'ye tekrar gelmek istediğini belirttiğini kaydetti.

3 uçakla gelecek

Sanatçı 45 kişilik bir ekip ve 3 uçakla seyahat edecek. Elton John özel uçağıyla gelirken ekibi ve orkestrası bir uçak, teknik ekipman ise üçüncü uçakla gelecek.

Dünya turnesi kapsamında Türkiye'ye gelecek olan 'Sir' unvanlı sanatçı 5 Temmuz'da İstanbul'da ve 6 Temmuz'da Ankara'da konser verecek. İstanbul'a geliş tarihi henüz belli değil. Ankara Arena'daki konseri mekan kapasitesi nedeniyle sadece 8 bin 500 kişi tarafından izlenebilecek."

Konserin bugüne kadar yapılan en önemli organizasyonlardan biri olduğuna değinen Ersil, "Sponsorluk isteklerini kabul ediyoruz. Konsere çevre illerden de yoğun talep olmasını bekliyoruz. Bilet fiyatları daha netlik kazanmadı ama Ankara'da herkesin izleyebileceği bir skala olacak. Konser detayları ve sponsorlar ilerleyen günlerde açıklanacak. Sınırlı sayıdaki VIP ve öğrenci biletleri Biletix'te satışa çıktı. Biletler yüzde 10 indirimle 26 Nisan'a kadar satışta kalacak."

Londra'daki İngiltere Kraliyet Müzik Akademisi'nden mezun olan ve henüz 15 yaşında kurduğu Bluesology grubuyla müzik kariyerine başlayan Elton John, 1970'lerden günümüze 450 milyondan fazla satılan albüm ve 40 milyondan fazla satılan single ile dünya çapında önemli bir hayran kitlesine sahip.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.