7 °C

Seçim günü nerede olacaklar?

Cumhurbaşkanı seçimlerine kısa bir süre kalırken, cumhurbaşkanı adayları ve parti liderlerinin pazar günkü programları da belli oldu

Seçim günü nerede olacaklar?

ANKARA - Türkiye tarihinde ilk kez kendi cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidecek. 10 Ağustos Pazar günü yapılacak seçimde adayların ve parti liderlerinin de mesaisi belli oldu.

Başbakan Erdoğan, oyunu İstanbul'da kullanacak, seçim sonuçlarını akşam saatlerinde döneceği Ankara'dan takip edecek. 

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın seçim sonuçlarını Diyarbakır'dan takip etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu da oyunu İstanbul Yeniköy'de kullanacak. İhsanoğlu, seçim sonuçlarını Levent Caddesi'ndeki seçim merkezinden takip edecek.  

Sandık başına Ankara'da gidecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sonuçları yine Ankara'da izleyecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim günü Ankara'da bulunacak liderlerden. Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra sonuçları parti genel merkezinde alacak.  

DSP Genel Başkanı Masum Türker de oyunu İstanbul'da kullanacak liderlerden. Türker, sonuçları da İstanbul'dan takip edecek. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, oylarını Ankara'da kullandıktan sonra seçim sonuçlarını partilerinin genel merkezlerinden izleyecek. 

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Afyon'da oy kullandıktan sonra Ankara'ya geçecek ve seçim sonuçlarını Celal Bayar Köşkü'nden takip edecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.