Tunceli'de 14 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de 4 gün önce terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan ve biri yaralı 14 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sona erdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, jandarma özel harekat (JÖH) timleri başta olmak üzere zırhlı araçlar desteğindeki güvenlik güçleri, 16 Ekim'de kent merkezine bağlı Tunceli-Pülümür Karayolu yakınındaki Kutudere Vadisi'nde, keşif ve gözetleme faaliyeti yürüten İnsansız Hava Aracının (İHA) bir grup teröristi tespit etmesi üzerine operasyon başlattı.

Terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması amacıyla başlatılan operasyona, İHA ile helikopterler de havadan destek verdi.

TSK'ya bağlı savaş uçakları terör hedeflerini imha etti

Operasyonda, helikopterler ile bölgeye sevk edilen takviye JÖH timleri, kırsal arazideki ağaçlık alanlarda teröristleri yakalamak için arama tarama faaliyeti yürüttü.

Helikopterlerin de havadan teröristlerin bulunabileceği alanları ateş altına aldığı bölgedeki operasyonda, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları da terör hedeflerini imha etti.

Güvenlik güçlerinin zorlu arazide 4 gündür sürdürdüğü, zaman zaman sıcak temasın yaşandığı ve biri yaralı 14 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon tamamlandı.

Bu konularda ilginizi çekebilir