21 °C

Yurtiçi piyasa zayıf açıldı

Güne 84 puan düşüşle 69.437 puan seviyesinden başlayan borsada ilk saat itibariyle satış ağırlıklı görünüm etkili oldu.

Yurtiçi piyasa zayıf açıldı

İSTANBUL – Borsa yeni güne sınırlı düşüşle başladı. El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in öldürülmesi ilk etapta olumlu algı yaratsa da, ABD başta olmak üzere birçok ülkede yeni terörist eylemler olma ihtimali hemen akla geldi. Yeniden kendi dinamiklerine dönen dünya piyasalarında makroekonomik veriler ve şirket bilançoları izlenmeye devam ediliyor. Dış piyasalarda bugün karışık ve temkinli görünümler yaşanıyor.

Yurtiçinde ise nisan ayı enflasyon verileri ve piyasaya yansımalarına bakılıyor. Enflasyon, Nisan ayında tüketici fiyatlarında bir önceki aya göre yüzde 0.87 artarken, üretici fiyatlarında artış yüzde 0.61 oldu. TÜFE'de yıllık enflasyonda gerileme dururken, yıllık üretici fiyatları ise tek haneye geriledi. Yıllık bazda TÜFE yüzde 4.26, ÜFE yüzde 8.21'e indi.

Güne 84 puan düşüşle 69.437 puan seviyesinden başlayan borsada ilk saat itibariyle satış ağırlıklı görünüm etkili. En düşük 69.239 seviyesinin test edildiği İMKB’de 420 milyon liralık işlem hacmi oluşmuş durumda.

Tahvil-bono piyasasında 20 Şubat 2013 vadeli gösterge tahvilin bileşik getirisi yüzde 8,37'ye yükseldi. Gösterge faiz dün yüzde 8,34 bileşik seviyesinden kapanmıştı.

Döviz piyasasında ise Dolar/TL 1.5270, Euro/TL 2.2600 düzeyinde yer alıyorlar.

***

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.  Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.