'En büyük darbeyi otelciler yedi'

BODER Başkanı Özyurt, booking.com'un faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin "Bu kararın en büyük darbesini otelciler yedi. Dünyada 5 kişiden 1'i online rezervasyon yaptırıyor. Otelcilerin bu zararının önlenmesi için mahkemeye başvuruyoruz" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD), Bodrum Otelciler Derneği (BODER) ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 'booking.com'a konulan yasağın kaldırılması için çalışma başlattı.

BODER bu kapsamda karara itiraz için üyelerinden yetki belgesi topladı. Yaklaşık 140 işletme sahibinden toplanan yetki belgesi, BODER avukat ve yöneticileri tarafından, ilgili mahkeme dosyasına gönderilmesi için Bodrum Adliyesi'ne teslim edildi.

"5 kişiden 1'i online rezervasyon yaptırıyor"

BODER Başkanı Halil Özyurt, "Türkiye genelinde booking.com hizmet veremiyor. Kendiliğinden kapattı. Bilişim Hizmetleri mahkeme kararını göndermedi. Bu kararın en büyük darbesini otelciler yedi. Dünyada 5 kişiden 1'i online rezervasyon yaptırıyor. Otelcilerin bu zararının önlenmesi için mahkemeye başvuruyoruz" dedi.

BODER Başkan Yardımcısı Orhan Kavala ise, işletmecilerin her tesis içi mevcut süreç içersinde oluşacak doğrudan zararının temini için TÜRSAB'a noter aracılığıyla ihtarname çekebileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Lütfen bu konuya 'dur' desinler. Çünkü aksi takdirde Türkiye'deki oteller çürümeye terk edilecek. Bizim tesislerimiz böyle bir olaya dayanamaz. Aile ortamlarında kurulmuş oteller. Bu birikimleri yok etmek olur, bunun önüne gelmesi için bir şeyler yapılmalı" dedi.

TÜRSAB'dan booking açıklamasıTÜRSAB'dan booking açıklaması

Turizmcilerden 'booking' tepkisiTurizmcilerden 'booking' tepkisi

Booking, rezervasyonları durdurduBooking, rezervasyonları durdurdu

Etiketler