20 °C

Turizm fuarında silah tanıttılar!

Bu yıl 21'incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2017'de Kırklareli standında silah tanıtımı yapılması büyük tepki gördü.

Turizm fuarında silah tanıttılar!

70 ülkeden 400'ü aşkın profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT 2017 turizm fuarında, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda il, ilçe ve ülkenin tanıtımı yapılarak turizm anlaşmaları imzalandı.

140 bin kişinin ziyaret ettiği, barış ve güven mesajları verilerek kapılarını açan EMITT'te silah tanıtımı yapan Kırıkkale standı ise tepki çekti.

"Turizm ve silah yan yana gelmemeli"

EMITT’e katılan Kırıkkale’nin standında silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmadıklarını belirten Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Genel Sekreteri Hasan Arslan, “Turizm ve silah yan yana gelmemesi gereken çok farklı konular. Terörden ciddi zarar gören turizmin, fuarda silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmuyoruz. Başta yerel yöneticiler ve fuar organizatörleri olmak üzere, herkesi içinden geçmekte olduğumuz hassas dönemde bu tür konularda sorumlu davranmaya davet ediyoruz” dedi.

TUYED Genel Sekreteri Arslan, Kırıkkale'nin fuarda 'silaha adını veren şehir' sloganıyla tanıtıldığını hatırlatarak şöyle devam etti:

“İl, ilçe ve beldeler turizmden daha fazla pay almak adına önemli bir tanıtım platformu gibi gördükleri EMITT'e katılıyor. Fuar her yıl renkli gösteri ve etkinliklere sahne oluyor. Tüm katılımcılar sahip oldukları turistik ürünleri tanıtmak için birbiriyle yarışıyor. Ancak öyle anlaşılıyor ki, Kırıkkaleli yetkililer turizm fuarı ile av fuarını karıştırdı. Silahın turizm fuarında tanıtılması kabul edilemez. Bundan sonra turizmle ilgisi olmayan ürünlerin EMITT’te sergilenmeyeceğini umuyoruz. Tüm yerel yöneticiler ve turizm fuarı organize edenleri sergilenecek ürün seçiminde daha hassas olmaya çağırıyoruz.”

Kıbrıs çocuklu aileler için atağa geçtiKıbrıs çocuklu aileler için atağa geçti

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap