23 °C

'Arena' yeni yatırımlarla vites yükseltti

Arena Bilgisayar, yeni iş modelleri 'Arena Value' ve 'Arena Volume' ile müşterilerine geniş çaplı bir hizmet ağı ve sürekli çözümler sunuyor

'Arena' yeni yatırımlarla vites yükseltti

İSTANBUL - 2013 yılında iki yeni yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Arena Bilgisayar Genel Müdürü Okay Nasır, yeni yönetim modeli ve uzman kadrosu ile katma değerli hizmetler sunacağı yeni bir döneme başladıklarını belirtti. Nasır, Arena ile ilgili detayları ve yeni yatırımları basın mensuplarıyla paylaştı.

Okay Nasır Arena Bilgisayar'ın iki yeni yatırımını şu şekilde sıraladı:

"1 - Katma değeri yüksek olan hizmet ve çözümler alanlarında odaklanma stratejimiz ışığında; 2008 yılından beri sektörümüzün danışmanlık, ileri düzeyde eğitim, sistem kurulumu ve güvenliği alanlarında önde gelen danışmanlık şirketi olan ADEO Bilişim’e hissedar olarak yatırımımız,

2 - elektronik güvenlik sektörünün lider firması olma misyonu ile yola çıkan, zayıf akım tedarikçisi  Sensonet Teknoloji ‘nin kurulması ve faaliyetine başlaması.

Her ikisi de faaliyetlerini, profesyonel yönetim organizasyonları ile 2013 yıl sonu ve 2014 yarı yıl hedeflerine paralel ve Arena konsolide sonuçlarımıza katkı sağlayarak sürdürdüler."

Nisan 2014 ile birlikte hizmet ağlarını oldukça genişlettiklerini belirten Arena Bilgisayar Genel Müdürü Okay Nasır, "Son kullanıcıya giden ürünlere ait dağıtım tecrübemizin yanında, iş ortaklarımızın kamu ve kurumsal projelerinde, klasik marka distribütörlüğü sorumluluğumuza ek olarak yazılım, donanım ve servis ile satış öncesi ve sonrası danışmanlık, demo, teknik destek ve eğitim imkanları sunmayı hedeflediğimiz bir kurgunun temellerini attık.

Bugün ise en yeni yatırımımız; geçtiğimiz altı ayda yapılanma ve hazırlık sürecini tamamladığımız İş ortaklarımızın kamu ve kurumsal projelerinde Katma Değerli Hizmetler ilkesiyle çalışan 'Arena Value'yi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Arena Value’nın bu kısa hazırlık sürecindeki hamlelerinin yarattığı etki ve verdiği sinyallere dayanarak söyleyebiliyorum ki; ekibi ve projeleriyle önümüzdeki dönemde kendinden çokça söz ettirecek ve başarılarını hep beraber gururla izleyeceğiz" dedi.

Okay Nasır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

- Arena Value

Kurumsal pazardaki iş ortaklarımıza güçlü bir tedarikçi olmayı hedefleyerek, hızlı karar alma gerektiren, pazar dinamikleri farklı, Katma Değerli Ürün Grupları ve Satış Kanalları için çevik bir organizasyon yapısına sahip “Arena Value”, sektör beklentilerine göre şekillenmiş yeni bir iş modelidir.

İş ortaklarımıza eğitim, satış öncesi destek, satış sonrası destek, servis, kurulum ve danışmanlık alanlarında geniş çaplı bir hizmet ağı sunmayı hedefleyen Arena Value, %80’i mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile, istenirse iş ortaklarımızın müşterilerine de danışmanlık ve eğitim hizmeti sağlayacaktır. Tüm bunların yanında, distribütör olarak iş ortaklığı yaptığımız markalarımızda demo ürünlerimizi de bugün itibariyle iş ortaklarımızın  ve müşterilerinin hizmetine açıyoruz. Arena iş ortaklarına, kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri  bir demo ortamı sunmaktan onur duyuyoruz.

- Arena Volume

En Yaygın Teknoloji Dağıtıcısı olarak, 23 yıldır uzman olduğumuz son kullanıcı ürün grupları dağıtımında, Arena Volume çatısı altında aynı odak ve özenle, en yeni teknolojileri en uygun maliyetlerle sunmayı, alternatif finansal çözümler ve lojistik hizmetlerimiz ile iş ortaklarımızla çalışmamızı, işbirliğimizi daha da büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Value Grubunun Liderliğini, İcra Kurulu Üyemiz Atıf Büyüksoy, Volume Grubumuzun Liderliğini de, yine İcra Kurulu Üyemiz Kenan Akbaş üstlenmişlerdir.

Arena’nın yatırımları ekonomik ve ticari açıdan verimli, etkin ve örnek bir yapılanmaya sahiptir. Bu son yapılanmamızın,  iş ortaklarımıza rekabet avantajı ve verimlilik getireceğine inanıyoruz. Tüm takım arkadaşlarım, Arena’nın öncü ve çevik yapısını korumak ve güçlendirmek için var güçleriyle çalışıyorlar."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap